Şiddet uyguladığı kadının tek gözünün kaybetmesine neden oldu, iyi hal indirimi aldı: Benim dünyam karardı, bu neyin indirimi?

Yayın tarihi: 8 Aralık 2020 Salı 7:46 pm - Güncelleme: 8 Aralık 2020 Salı 7:46 pm

Samsun’da evli olduğu Elif Kesler’e şiddet uygulayarak gözünü kaybetmesine neden olan Mehmet Kesler’e ‘iyi hal indirimi’ uyulandı. Elif Kesler, karara “Canıma kast etmiş birine iyi hal indirimi veriyorlar” diyerek tepki gösterdi.

Samsun’da geçtiğimiz yıl evli olduğu Elif Kesler’e şiddet uygulayarak tek gözünü kaybetmesine neden olan Mustafa Kesler’in ‘eşe karşı neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama’ suçundan yargılandığı davada karar çıktı. Mustafa Kesler, ‘iyi hal indirimi’yle 9 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Kaybettiği gözü yerine protez göz takılan Elif Kesler, karara tepki göstererek “Dünyam karardı, bu neyin indirimi? Canıma kast etmiş birine iyi hal indirimi veriyorlar” dedi.

TEK GÖZÜNÜ KAYBETMESİNE NEDEN OLDU

Geçtiğimi senenin 29 Aralık gecesi, Bafra ilçesinde 10 yıldır evli olduğu Elif Kesler’e şiddet uygulayan Mehmet Kesler, genç kadının gözünü kaybetmesine neden oldu. Elif Kesler’in sol gözü, ameliyat ile alındı. Yerine protez göz takıldı.

Olayın ardından Mehmet Kesler, tutuklandı.

İYİ HAL İNDİRİMİ GELDİ, CEZA 9 YIL 4 AYA İNDİ

Mehmet Kesler hakkında ‘eşe karşı neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama’ suçundan Bafra 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Kesler, davanın karar duruşmasında, 11 yıl 3 ay hapis cezasına çaptırıldı. Mahkeme, cezayı, tutuklu sanığın pişmanlığını göz önüne alarak, ‘iyi hal’ indirimi ile 9 yıl 4 aya indirdi. Sanığın, tutukluluk halinin devamına karar verdi.

“BU NEYİN İYİ HALİ? BENİM DÜNYAM KARARDIR”

3 çocuğuyla yaşayan Elif Kesler, mahkemenin cezada indirim uygulamasına tepki gösterdi. Avukatıyla birlikte karara itiraz ettiklerini söyleyen Elif Kesler, “11 yıl ceza almıştı ama iyi hal indirimi verdiler. Bu neyin iyi hali? Ben gözümü kaybettim, dünyam karardı. Bu karara itiraz ediyorum ve en ağır cezayı almasını istiyorum. Bana dünyaları verseniz gözüm geri gelmeyecek. Benim canıma kast etmiş birine iyi hal indirimi veriyorlar, bu adaletsizlik. Karara itiraz ettik. İnşallah en ağır cezayı alır. Her duruşmada ‘pişmanım’ dediği için indirim aldı. Olayın ardından ameliyatlar geçirdim, sol gözümde hiç ışık yok ve ameliyatların ardından gözüme protez takıldı. Beni çok zorluyor. Bir tarafımı göremediğim için sürekli insanlara çarpıyorum. Bu duruma alışamadım, gözüm görecekmiş gibi geliyor ama her sabah uyandığımda gerçekle yüzleşiyorum. Ölene kadar bu duruma alışamayacağım. Çocuklarım için ayakta durmaya çalışıyorum” dedi.

“YAŞAMAK, NEFES ALMAK ARTIK BOŞANMAK İSTİYORUM”

Boşanma davasının henüz karara bağlanmadığını söyleyen Kesler, şöyle konuştu:

“Neredeyse bir yıl olacak, bizi neden hala boşamadılar, anlayamıyorum. Benim ölmemi mi istiyorlar? Ben gözümü kaybettim ama dava hala sürüyor. Karşı taraf bir sonraki duruşmada tanık dinletecekmiş, benim en büyük tanığım gözüm. Çocuklarımın da ifadesi alındı, o geceyi ve kendilerine uygulanan şiddeti anlattılar. Lütfen artık bizi boşayın. Duruşmalarda hakim, ‘Görüyor musunuz?’ diye soruyor. Bu sorular, beni derinden yaralıyor. Bütün raporlar ellerinde ama bana bunu soruyorlar. Protez gözümü çıkarmama ve elime almama rağmen ‘Görüyor musun?’ diyorlar. Ben yaşamak istiyorum artık nefes almak istiyorum, artık boşanmak istiyorum. Bu insandan tamamen kurtulmak ve ayaklarımın üzerinde durmak istiyorum. Duruşmalara girdikçe o anı hatırlıyorum”