Ses sistemi çalan hırsız, güvenlik kamerasına el hareketi yaptı

28 Ocak 2021 Perşembe

Avcılar’da bir araçtan 3 bin lira değerinde ses sistemi çalan hırsızlardan biri kendilerini görüntüleyen güvenlik kamerasına el hareketi yaptı.

Avcılar’da 25 Ocak Pazartesi günü park halinde bulunan Ozan Altuner’e ait otomobilin arka kelebek camı hırsızlar tarafından kırıldı. Araçtan 3 bin lira değerinde ses sistemi çalındı. Sabah işine gitmek için aracının başına gelen Altuner, otomobilin camının kırık olduğunu görünce durumu polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, parmak izi ve güvenlik kamerası çalışmasının ardından hırsızları yakalamak için çalışmalara başladı.

Yaşanan hırsızlık anları ise çevredeki apartmanların güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Şüphelilerden birinin kendisini görüntüleyen güvenlik kamerasına el hareketi yaptığı anlar da görüntülere yansıdı.

“BU CESARET NERDEN GELİYOR”

Otomobilin sahibi olan Ozan Altuner, aynı mahallede bir hafta içinde 6 tane araba, 4 tane de dükkana hırsız girdiğini belirterek şunları söyledi:

“Aracıma girdiler, 3 bin liralık tesisatımı götürdüler. Zaten kameraların da gördüğü gibi camı patlatıp, içeri girmişler. 1 haftadır Yeşilkent Mahallesi’nde yaklaşık 10 tane arabaya girmişler. Adamlar girmelerine rağmen kameraya el hareketi yaptıkları görülüyor. Emek hırsızlığı. Millet tedbirini alsın. Bir çaresine baksınlar istiyorum. Bir hafta içinde 6 tane arabaya, 4 tane dükkana girmişler. Daha da bilmediğim birçok yer var. Duyuyoruz ama bir çare bulunmuyor” ifadelerini kullandı. Hırsızın güvenlik kamerasına el hareketi yapmasını cesaret olarak değerlendiren Altuner, “Bu da büyük bir cesaret. Adamlar güvenlik kameralarını görüyorlar fark ediyorlar, el hareketi yapıyorlar. Bu cesaret nereden geliyor, onu da bilmiyorum ama bir de böyle bir durum var. Kayıtlarda da mevcut bu. Bu şekilde”

Benzer Haberler