Sedat Peker’in dahil olduğu suç örgütü davasında ara karar açıklandı

1 Nisan 2022 Cuma

Sedat Peker’in dahil olduğu suç örgütü davasında ara karar açıklandı

Sedat Peker‘in liderliğini yaptığı suç örgütü davasında mahkeme ara kararı açıkladı. 92 sanıklı davada 2 kişinin tahliyesine hükmeden mahkeme, Peker’in de dahil olduğu firari sanıkların yakalanması kararının devamına hükmetti.

Sedat Peker’in liderliğini yaptığı suç örgütü davası Anadolu 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Duruşma sanık sayısının fazla olması nedeniyle konferans salonunda devam edildi. Bir kısım tutuklu sanıklar ile tutuksuz sanıklar katıldı. Duruşmada, müşteki ile taraf avukatları da hazır bulundu.

Duruşmada, tutuksuz sanıkların ifadesi alındıktan sonra davanın mağdurlarından Emrah Sarıtaş dinlendi.

Sarıtaş, “Atınç’ta hiç silah görmedim. Şirkete koruma olarak geldi ama çok az kaldı. Dükkan işletmeye gitti. Bayram ile Tufan silah taşırdı. Fakat ne Bayram’ın ne Tufan’ın şahsıma karşı tasallutu olmamıştır.” dedi.

Şirkette rahmetli babasından kalan masaya hatırasından dolayı oturamadığını fakat sanık Fikret Aydın şirkete geldikten sonra o masaya oturduğunu ifade eden Sarıtaş, “Sanıklar Hafize Et’in benim olduğunu iddia ediyorlar. Bütün sanıkların eylem birliği içinde olduğu firma bu. ‘Hafize Et Emrah’ın’ diyorlar. Düpedüz yalan.” şeklinde konuştu.

Duruşmada, bir kısım müştekilerin ifadesi alındıktan sonra tutuklu sanıklara söz verildi.

Tahliyelerini isteyen tutuklu sanıklar, aksi bir durum söz konusu olursa tüm adli kontrol şartlarını kabul edeceklerini beyan etti.

SEDAT PEKER’İN AVUKATI İLK SÖZÜ İSTEDİ

Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın ise müvekkili adına savunma yapabilmek için heyetten bir dahaki duruşmada ilk sözün kendisine verilmesini ve 2-3 saat zaman tanınmasını istedi.

Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, aralarında Sedat Peker’in de yer aldığı firari sanıklar hakkındaki yakalama kararının devamına hükmetti.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Onur Özen ve Dursun Bayhan’ın adli kontrol şartıyla tahliyelerine karar vererek duruşmayı erteledi.

‘PEKER İÇİN BAE’DEN HERHANGİ BİR DÖNÜŞ OLMADI’

Ankara Hakimevi’nde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, hakkında kırmızı bülten çıkarılan organize suç örgütü lideri Sedat Peker hakkındaki soruya yanıt verdi. Bozdağ, Peker’in Birleşik Arap Emirlikleri’nden (BAE) iadesini istendiğini fakat hala bir dönüşün olmadığını açıkladı.

 

 

 

Adalet Bakanı Bozdağ’dan Cemal Kaşıkçı ve Sedat Peker açıklaması

Benzer Haberler