Sedat Peker işaret etmişti! Mersin Limanı’nda 54 kilogram kokain ele geçirildi

Yayın tarihi: 18 Kasım 2023 Cumartesi 10:15 am - Güncelleme: 18 Kasım 2023 Cumartesi 10:21 am

Suç örgütü lideri Sedat Peker‘in işaret ettiği Mersin Limanı’na yeni operasyon düzenlendi. Operasyonda 54 kilogram kokain ele geçirildi.

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Gümrük Muhafaza ekiplerinin Mersin Limanı’nda gerçekleştirdiği operasyonda 54 kilogram kokain ele geçirildiğini açıkladı.

Bolat, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda toplum sağlığı ile ülkenin geleceği olan gençleri korumaya kararlı olduklarına işaret ederek, Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerinin Mersin Limanı’nda gerçekleştirdiği operasyon sonucu 54 kilogram kokainin ele geçirildiğini duyurdu.

Bolat, olayla ilgisi bulunan 10 kişinin Mersin Cumhuriyet Başsavcılığının talimatlarıyla gözaltına alındığını bildirirken, “Toplumların sosyal ve kültürel yapısını bozan, ekonomik zararlarıyla beraber insan sağlığı için büyük tehdit oluşturan uyuşturucu ile mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Başarılı operasyonlarına bir yenisini ekleyen Gümrük Muhafaza ekiplerimizi yürekten tebrik ediyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Ali Yerlikaya’dan Sedat Peker’in gündeme getirdiği Mersin Limanı’na muz operasyonu! Bu kez kokainin sahibi de gözaltında

SEDAT PEKER GÜNDEME GETİRMİŞTİ

Mersin Limanı, suç örgütü lideri Sedat Peker’in Türkiye’deki uyuşturucu trafiğiyle ilgili ifşaatlarında sözünü ettiği adreslerden biriydi. Peker “Mersin Limanında ve körfezdeki limanlarda tonlarca kokain yakalandı. Bu kokainler kimin? Yine ses yok. 10 gram uyuşturucu yakalayıp, 7-8 kişiyi tutuklatıp kahramanlık yapan süslü sülü; kesin cezaevine gireceksin” demişti.

Peker ayrıca yakalanan uyuşturucu maddeler ile ilgili Süleyman Soylu’yu işaret ederek şu iddiaları öne sürmüştü: “Devamlı şu kadar kokain yakaladık, bu kadar kokain yakaladık diyor ya; ben size bu kokainlerin yerine diş sağlığıyla ilgili maddelerin nasıl imha edildiğini bu kokainlerin ise Avcılar bölgesindeki rezidanslar başta olmak üzere şehrin içindeki bazı lüks rezidanslardaki dairelerde, orta ölçekli torbacılara nasıl satıldığını önümüzdeki günlerde ispatlarıyla, keyifle anlatacağım.”

Kırmızı bültenle aranan Hırvat uyuşturucu baronu Nenad Petrak İstanbul’da yakalandı