“Sedat Peker için infaz timleri kuruldu” iddiası

Yayın tarihi: 14 Eylül 2022 Çarşamba 8:21 am - Güncelleme: 14 Eylül 2022 Çarşamba 8:22 am

Suç örgütü lideri Sedat Peker‘e dijital tecrit uygulandığını söyleyen gazeteci Murat Ağırel, Peker için infaz timleri kurulduğunun iddia edildiğini aktardı.

Halk TV programcısı Murat Ağırel suç örgütü lideri Sedat Peker ile ilgili önemli bir iddia ortaya attı. Bir süredir sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan Peker’e dijital tecrit uygulandığını söyleyen Ağırel, “Sosyal medyada en ufak bir beğeni dahi yapılsa dijital tecrite ek olarak yaşadığı konuta jammer’lar getirilip telefonla irtibatı kesileceği söylenmiş. Şu anda çocuklarının okulundan dolayı interneti kesmemişler. Ancak eğer bir daha paylaşım yaparsa veya beğeni-retweet yaparsa bu yola başvuracaklarını söylemişler kendisine. Sedat Peker bununla ilgili yöntem arıyormuş.” dedi.

Ağırel, son paylaşımlarında AKP’li Zehra Taşkesenlioğlu, boşanmak üzere olan Ünsal Ban ve SPK Eski Başkanı ile ilgili önemli açıklamalar yapan Peker infaz timleri kurulduğunun da iddia edildiğini aktardı.

İNFAZ ORGANİZASYONU İDDİASI

Ağırel’in iddiası şöyle: “Belli gruplara, uluslararası suç çetelerine, uluslararası organizasyonlarda kullanılan bu çetelere hedef kişinin ‘kellesi alınması’ üzerine, yani Sedat Peker’e bir suikast yapılması ile ilgili bir anlaşma yapılmış. Ve bununla ilgili Sedat Peker cephesi şunu söylüyor; uluslararası cinayet işleyebilen tüm organizasyonlara açık bir davet olarak kabul edilen bir uygulama yapılmış. Bunu da Sedat Peker’in suikastı için ortaya konulmuş, ödüller konulmuş. İnfaz timleri kurulmuş. Bir davet yapılmış, açık davet… ‘Hedefi kim yok ederse ödülü alabileceği bir sistem’ diye tarif ediliyormuş. Sedat Peker de hedefmiş, kim öldürürse ödül alacağı açıklanmış. Bununla ilgili de verilere ulaşmışlar. ‘Bunlar iddia mı?’ dedim. Hayır, bunlar artık delillendirme aşamasına geldikleri şeylermiş. Bununla ilgili ellerinde veriler varmış.”

Sedat Peker’in iddialarıyla gündeme gelmişti! Cihan Ekşioğlu’na suikast girişimi