Sedat Peker Emre Olur sessizliğini bozdu

Yayın tarihi: 21 Eylül 2022 Çarşamba 10:55 pm - Güncelleme: 21 Eylül 2022 Çarşamba 11:56 pm

Suç örgütü lideri Sedat Peker, basın danışmanı olarak tanınan Emre Olur’un ifadesinde ‘tweetleri cahilliğimden attım’ ifadelerini kendisinin istediği ile söylediğini açıkladı. 

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın, müvekkilinin Emre Olur’un ‘tweetleri cahilliğimden attım’ ifadeleri hakkında açıklama yaptığını bildirdi. Barkın, Olur’un savcılıktaki ‘tweetleri cahilliğimden attım’ ifadesinin Peker’in kullanmasını istediğini açıkladı. Barkın’ın Twitter hesabından yaptığı açıklamalar şöyle:

“UÇAĞA BİNMEDEN ÖNCE OLUR İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜM”

“Sayın Sedat PEKER ile biraz önce telefonla görüştüm. Gün içerisinde tutuklanan Sayın Emre Olur ile ilgili kendisini seven veya sevmeyen bazı çevrelerin yaptıkları yorumlardan üzüntü duyduğunu dile getirdi. Emre Olur Abu Dhabi’den uçağa binmeden önce kendisi ile telefonla görüşmüş.

“O İFADELERİ KULLANMASINI BEN İSTEDİM”

Emre Olur’a “Emniyette sana kötü davranabilirler. Bu yüzden, sosyal medya hesabımın Sedat PEKER tarafından kullanılmasının hukuken suç olduğunu değerlendiremedim, cahillik yaptım.” demesini Emre Olur’dan kendisinin istediğini söyledi. Bütün dostlarına olduğu gibi Emre Olur’a da koruma içgüdüsü ile yaklaştığını, bu yönde ifade vermesini istediğini ifade etti. Ancak sosyal medyada ve bazı basın organlarında yapılan yorumları görünce açıklama yapma zorunluluğu hissettiğini söyledi.

“BEDEL ÖDENECEKSE EN ÖNDE OLMAK İSTERİM”

Sayın PEKER’e neden böyle bir istekte bulundunuz diye sordum. “Bedel ödenecekse en önde olmak isterim, alkış alınacaksa tüm dostlarım ortak olmalı. Bu felsefem nedeniyle yanlış yorumlamaya neden olacak bir durum ortaya çıktı” dedi.

“CEHALET DEĞİL KORUMA İÇGÜDÜSÜ”

İfadesindeki bir kelimenin bu şekilde yorumlanması Emre Olur için de adil değil. Mevzunun nedeni cehalet değil de koruma içgüdüsü. Bu arada Emre Olur’u cezaevinde ziyaret edecek meslektaşım da yarın ifade sürecine dair açıklama yapacağını iletti.

Emre Olur tutuklandı