Sebat Apartmanı önünde Hrant için eylem! “Bu dava biz ‘bitti’ demeden bitmez”

Yayın tarihi: 18 Kasım 2023 Cumartesi 2:28 pm - Güncelleme: 18 Kasım 2023 Cumartesi 2:56 pm

Hrant Dink‘in katili Ogün Samast’ın serbest bırakılmasının ardından Dink’in arkadaşlarının çağrısı üzerine Sebat Apartmanı önünde yapılan anmada Dink’in vurulduğu yere karanfil bırakılırken, CHP lideri Özgür Özel “Hrant’ın ve tüm mağdurların davasına sahip çıkın” çağrısı yaptı.

AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in katili Ogün Samast’ın serbest bırakılmasına tepkiler sürüyor. Hrant’ın Arkadaşları’nın çağrısı üzerine Dink Ailesi, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ve Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin’in yanı sıra çok sayıda siyasetçi ve vatandaş Sebat Apartmanı önünde düzenlenen anmaya katıldı.

“BU DAVANIN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ”

Hrant’ın Arkadaşları’ndan Bülent Aydın, şunları kaydetti:

“Bu cinayetin arkadasındaki karanlığa bakılmadı. Biz bu karanlık cinayetin arkasındaki kötülük ortaya çıkarılana kadar, bu alçak cinayet karışan herkes yargılanana kadar ve bu kötülükle yüzleşme sağlanana kadar bu davanın peşini bırakmayacağız.”

Arşiv unutmaz! Samsun’da Ogün Samast’ı ‘Aslanım benim’ diye karşılayan polisler terfi almıştı

“ADALET ARAYIŞINA SAHİP ÇIKIN”

Özel yaptığı açıklama şöyle:

“Derin güç hepimize had bildiriyor. Elbette en çok Ermeni cemaatini yaralıyor, üzüyor, tedirgin ediyor. Türkiye’deki bütün muhaliflere şunu söylüyorlar. ‘Biz buradayız’ diyorlar. ‘Günü geldiğinde katilimize de sahip çıkarız’ diyorlar. Kötülük, katiline sahip çıkıyorsa bütün iyi insanları Hrant’ın davasına, bütün mağdurların davalarına, Türkiye’deki insan hakları sorununa, bütün eşitsizliklere karşı birleşmeye davet ediyorum. Karşımızdaki kötülük ve derin güçler, katillerine sahip çıkıyorlar. Bütün iyi insanlar birbirine ve adalet arayışına sahip çıksın.”

Eski Trabzon Emniyet Müdürü: Hrant Dink cinayeti önlenebilirdi