İsmail Saymaz: Neden AKP’li ve MHP’li belediyeler, gazetelere 29 Ekim ilanları vermiyor? HDP’liler saltanat mı arzuluyor?

29 Ekim 2019 Salı

İsmail Saymaz: Neden AKP’li ve MHP’li belediyeler, gazetelere 29 Ekim ilanları vermiyor? HDP’liler saltanat mı arzuluyor?

Gazeteci İsmail Saymaz, kamu kurumları ve AKP, MHP ve HDP’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama ilanı vermemesine tepki gösterdi.

Gazeteci İsmail Saymaz, Türkiye Cumhuriyeti’nin 96’ıncı kuruluş yıldönümü dolayısıyla kamu kurumlarının reklam vermemesine ve sadece CHP’li belediyelerin kutlamasına sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Kuru Kahveci Mehmet Efendi’nin bile 29 Ekim ilanı verdiğini belirten İsmail Saymaz’ın 29 Ekim ilanlarıyla ilgili çok konuşulacak tweetleri şöyle:

“CUMHURİYETİ ANMAK YALNIZCA CHP’Lİ BELEDİYELERİN İŞİ Mİ?”

“Gazeteleri taradım. Hangi kamu kurum ve kuruluşları ile kamu üniversiteleri 29 Ekim ilanı vermiş diye baktım. Yalnızca Vakıfbank ve Halkbank.

THY, Kuru Kahveci Mehmet Efendi kadar olamamış! İstanbul Üniversitesi, Işık Okulları kadar… Çaykur, Aras Kargo kadar… Yazıklar olsun!

Cumhuriyeti anmak, yalnızca CHP’li belediyelerin işi midir? Neden AKP’li ve MHP’li belediyeler, gazetelere 29 Ekim ilanları vermiyor? HDP’liler saltanat mı arzuluyor?”

Benzer Haberler