Şanlıurfa’da hasta yakını doktorun burnunu kırdı

Yayın tarihi: 28 Kasım 2022 Pazartesi 11:57 pm - Güncelleme: 28 Kasım 2022 Pazartesi 11:57 pm

Sağlıkta şiddet sağlık emekçilerinin taleplerine rağmen önlenemiyor. Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli Acil Tıp Uzmanı Orhan Hagi, hasta yakınlarının saldırısına uğradı. Burnu kırılan doktor Hagi ameliyata alınırken, saldırgan gözaltına alındı.

Şanlıurfa’da Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde sıra yüzünden çıkan tartışmada Orhan Hagi saldırıya uğradı. Olay, akşam saatlerinde hastanenin acil servisinde meydana geldi. İddiaya göre acil serviste nöbetçi olan doktor Orhan Hagi, bir hastayı muayene ettiği sırada oda önünde bekleyen diğer hasta yakınları ile sıra nedeniyle tartıştı. Kısa sürede tartışmanın büyümesi üzerine ismi öğrenilmeyen hasta yakını doktor Hagi ile bilgi işlem personeline yumruklu saldırıda bulundu.

SALDIRGAN GÖZALTINA ALINDI

Güvenlik görevlileri tarafından sonlandırılan tartışmada saldırgan gözaltına alındı. Aldığı yumruk darbesiyle burnu kırılan doktor, acil serviste yapılan ilk müdahalesinin ardından ameliyata alındı. İsmi öğrenilemeyen ve polis ekiplerince gözaltına alınan saldırganın emniyetteki işlemleri sürüyor.

DOKTORA İKİNCİ SALDIRI

Öte yandan doktor Orhan Hagi’nin kısa süre önce yine bir hasta yakınının saldırısına uğradığı öğrenildi.

Bir ayda 60 sağlık çalışanı şiddete uğradı, bir doktor yaşamını yitirdi