Sahte doktor cezaevinde gerçek doktor olmaya karar verdi!

Yayın tarihi: 23 Aralık 2022 Cuma 9:19 am - Güncelleme: 23 Aralık 2022 Cuma 9:20 am

Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesinde sahte doktorluk yaptığı anlaşılarak yakalanan ve tutuklanan Ayşe Özkiraz’ın cezaevi yönetiminden üniversite sınavlarına hazırlık kitabı talebinde bulunduğu ve cezaevinde ders çalışıp tıp fakültesini kazanmak istediği ortaya çıktı.

Çerkezköy Devlet Hastanesinde sahte doktorluk yaparken bir anda ülkenin gündemine oturan Ayşe Özkiraz ile ilgili Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığı başlattığı soruşturmayı tamamladı. Özkiraz hakkında hazırlanan iddianame Çerkezköy Asliye Ceza Mahkemesine sunuldu. İddianamede, Özkiraz hakkında, ‘resmi belgede sahtecilik’ suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar, ‘özel belgede sahtecilik’ suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar ve ‘Yetkisiz hekimlik suçlarını düzenleyen 1219 sayılı kanuna muhalefet’ suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar olmak üzere toplam 13 yıla kadar hapis cezası istendi.

Sahte Doktor olayında yeni gelişme! Başhekimin sözleşmesi feshedildi

DERS KİTABI İSTEDİ, HEDEFİ TIP FAKÜLTESİ

Cezaevinde bulunan Özkiraz, cezaevi yönetiminden üniversite sınavlarına hazırlık için çeşitli kitaplar ve soru bankası kitapçığı talebinde bulundu. Ailesine de mektup yazan Özkiraz gerçekten tıp fakültesini kazanmak istediğini söyledi.

YENİ FOTOĞRAFLARI ORTAYA ÇIKTI

Ortaya çıkan yeni fotoğraflarda sahte doktor Özkiraz’ın ameliyatlarda yer aldığı ve ameliyata girmeden önce hastane personeli tarafından giydirildiği görüldü. Özkiraz’a hastanedeki personel tarafından doğum günü kutlaması düzenlendiği, boynunda yaka kartı ile hastane acili önünde gece nöbetlerine kaldığını ima eden fotoğraflar ortaya çıktı.

HEDEFİ ANKARA ŞEHİR HASTANESİYMİŞ

Olaya ilişkin ortaya çıkan yeni bilgilere göre ise sahte doktorun Çerkezköy Devlet Hastanesinden sonraki durağı için planlar yaptığı anlaşıldı. Sahte doktor Özkiraz’ın bir sonraki hedefinin ise Ankara Şehir Hastanesi olduğu öğrenildi. Özkiraz’ın, gitmeyi planladığı Ankara Şehir Hastanesinde inandırıcılığını artırmak için, gitmeden önce Çerkezköy’de sahte kaşe, kimlik kartları yaptırdığı ve ameliyat başında video hazırlatmaya çalıştığı öğrenildi.