Sahaya giren taraftar kaleciye saldırdı! Göztepe Altay maçı tatil edildi

Yayın tarihi: 27 Kasım 2022 Pazar 8:00 pm - Güncelleme: 28 Kasım 2022 Pazartesi 7:44 pm

TFF 1. Lig’de Göztepe ile Altay arasında oynanan maç çıkan olaylar nedeniyle durdu. Maçta sahaya giren bir taraftar, korner direğini yerinden sökerek Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç’e vurdu. Atılan fişekler sonucunda yaralanan ve ambulansla hastaneye kaldırılan Göztepe taraftarı Mehmet Çakır’ın bilinci açık ve hayati tehlikesinin olmağı öğrenildi. Daha önce deplasman yasağı konulan maç için, sonradan bu karardan vazgeçilmişti.

İzmir’de Spor Toto 1’inci Lig’de mücadele eden Göztepe ile Altay arasında oynanan derbi maçında sahaya giren Göztepespor taraftarı korner direği ile Altay kalecisi Ozan’ı darbetti. Hakem maçı tatil ederken, iki takım futbolcuları ve yöneticileri arasında koridorda da arbede yaşandı. Güvenlik güçlerinin müdahalesiyle olaylar sonlandırılırken, bazı şüpheliler gözaltına alındı.

Spor Toto 1’inci Lig’de mücadele eden Göztepe ile Altay arasında Gürsel Aksel Stadyumu’nda oynanan İzmir derbisinde karşılaşmanın 22’nci dakikasında olaylar çıktı. Altay tribünlerinden Göztepeli taraftarlara fişek atılmasının ardından Göztepe tribününde bazı taraftarlar yaralandı. Bunun üzerine sahaya 2 ambulans girdi.

KORNER DİREĞİ İLE KALECİYİ DARBETTİ

Bu sırada sahaya inen bir Göztepe taraftarı korner bayrağı direğini alarak Altay kalecisi Ozan’a saldırdı. Ozan’a darbeler indiren taraftar, polisin müdahalesiyle etkisiz hale getirilerek gözaltına alındı. Aldığı darbeler sonrasında Ozan baygınlık geçirdi. Güvenlik güçleri sahaya girerek olaylara müdahale etti.

STAT TAHLİYE EDİLİYOR

Statta yapılan anonsa göre, karşılaşmanın 22’nci dakikasından itibaren yaşanan olaylar nedeniyle maçın tatil edildiği, karşılaşmanın Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından belirlenecek ileri bir tarihte 20’nci dakikadan itibaren oynanacağı belirtildi. Tatil edilme kararının çıkmasının ardından stadın tahliyesine başlanırken, önce Göztepespor taraftarlarının, ardından de Altay taraftarlarının stattan ayrılacağı duyuruldu.

KORİDORDA GERGİNLİK

Öte yandan hakemin kararının beklendiği sırada soyunma odası koridorlarında da gerginlik devam etti. İki takım futbolcuları ve yöneticileri arasında arbede yaşandığı öğrenilirken, polis ekipleri koridorda yaşanan gerginliğe müdahale etti.

DEPLASMAN TRİBÜNÜNDE BİR TARAFTAR VURULDU

Ayrıca deplasman tribününden atılan işaret fişeğiyle Göztepe tribününden bir taraftar vurularak ağır yaralandı. Atılan fişekler sonucunda yaralanan ve ambulansla hastaneye kaldırılan Göztepe taraftarı Mehmet Çakır’ın bilinci açık ve hayati tehlikesi yok. Çenesi ve dişlerinde ağır hasar bulunan Çakır’ın sol bölgesinde de yanıklar bulunuyor

 

OZAN’IN DA DURUMU İYİ

Bir taraftarın kendisine köşe bayrağı direğiyle saldırması sonucunda kendisini yerde bulan Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç’in de bilincinin açık olduğu belirtildi. Kafasında 4 santimetrelik bir yarık olduğu tespit edilen Özenç’in kontrol altında tutulduğu öğrenildi.

GÜVENLİK GÜÇLERİ FİŞEĞİ ATANIN PEŞİNDE

Maçın tatil edilmesinin ardından Göztepeli taraftarlar Gürsel Aksel Stadyumu’nda ayrılırken, Altaylı taraftarların çıkışına ise müsaade edilmedi. Güvenlik güçleri Göztepe tribünlerine fişek atan kişiyi tespit etmek için yoğun bir çalışma gerçekleştiriyor. Stat kameraları, sosyal medya görüntüleri ve basının kaydettiği görüntüler toplanarak, fişeği atan kişi tespit edilmeye çalışılıyor.

Katar’a Türk Polisi gönderilmişti! İzmir derbisine güvenlik gerekçesiyle taraftar yasağı