Sağlık Bakanlığı’ndan Dr. Sami Özvarinli’ye soruşturma

Yayın tarihi: 21 Mart 2023 Salı 11:58 pm - Güncelleme: 22 Mart 2023 Çarşamba 12:00 am

Doktor Hasan Sami Özvarinli, Sağlık Bakanlığı’nın kendisi hakkında soruşturma başlattığını duyurdu. Akşener’in danışmanı da olan Özvarinli “Söylediklerimin arkasındayım” dedi.

İYİ Parti’nin Hatay İskenderun’da kurduğu sahra hastanesinde görev yapan Dr. Hasan Sami Özvarinli, Sağlık Bakanlığı’nın kendisine soruşturma başlattığını açıkladı.

Akşener’in danışmanı da olan Özvarinli, konuya ilişkin sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı: “Az önce Sağlık Bakanlığı Teftiş Kuruludan aradılar, hakkımda soruşturma açılmış. Kendilerine ilettim, söylediklerimin arkasındayım diye. Milletim için tabutluklardan, idam sehpalarını her bedeli öderim! Memleketin evlatları Meral Akşener’in yolundan yürümeye devam edecektir.”

Afet bölgesinden ‘salgın’ açıklaması

‘BÖLGEDE BÜYÜK SALGIN VAR’ DEMİŞTİ

Özvarinli, ANKA Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada “Bölgede büyük bir salgın var ve bunun tek sebebi bu insanlara içme suyu sağlayamamak ve banyo imkanları sunmamak, başka hiçbir izahatı yok. Eğer bu mücadeleyi vermezsek depremde göçüğün altından kurtardığımız insanları bu diareden, ishal ve bulantıdan kaybederiz” iddiasını dile getirmişti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Özvarinli’nin iddialarının asılsız olduğunu belirterek “Depremden etkilenen bölgelerde sağlık hizmetleri ve halk sağlığı tedbirleri en üst seviyede yürütülmektedir. Bölgede salgın hastalığa işaret eden bir durum kesinlikle yoktur” açıklamasını yapmıştı.

İYİ Partili Çömez: Çocuklarda yoğun ve salgın bir şekilde ishal vakalarına tanık oluyoruz