İngiltere’yi sarsan görüntüler: Sağlık Bakanı eşini aldatırken yakalandı

26 Haziran 2021 Cumartesi

İngiltere’yi sarsan görüntüler: Sağlık Bakanı eşini aldatırken yakalandı

İngiltere’de salgınla mücadelede sık sık eleştirilen Sağlık Bakanı Matt Hancock, bu kez de 15 yıllık eşini, evli danışmanıyla aldatırken görüntülendi.

Aralık 2019’da Çin’de ortaya çıkan corona virüsü dünyayı büyük bir krize sürüklerken, salgından en çok etkilenen ülkelerden biri de İngiltere oldu. Virüsle mücadelede ağır kayıplar veren ülkede Başbakan Boris Johnson’la birlikte eleştirilerin hedefindeki isim Sağlık Bakanı Matt Hancock oldu.

Matt Hancock ve Gina Coladangelo böyle yakalandı

Johnson hükümetinin en tartışmalı isimlerinden biri olan Hancock, bu kez çok daha farklı bir olayla İngiliz kamuoyunun gündeminde. 42 yaşındaki Hancock’un, üç çocuk sahibi olduğu 15 yıllık eşi Martha Hancock’u aldattığı ortaya çıktı. İngiliz The Sun gazetesinin haberine göre bu isim hiç de yabancı değil.

Bakan Hancock, bir süredir danışmanı Gina Coladangelo ile gizli bir ilişki yaşıyor. The Sun’ın elde ettiği görüntülerde, Hancock ve Coladangelo’nun öpüştükleri anlar kameralara anbean yansıdı. Gazetenin haberine göre ikilinin o anları Hancock’un Whitehall’daki ofisinde 6 Mayıs’ta kaydedildi.

ÜNİVERSİTEDEN TANIŞIYORLAR

Evli ve üç çocuk annesi olan 43 yaşındaki Coladangelo, geçtiğimiz yıldan bu yana Hancock’un danışmanları arasında yer alıyor. İngiliz basını, Coladangelo ve Hancock’un tanışıklıklarının geçmişe dayandığını, Oxford Üniversitesi’nde öğrenci oldukları dönemde arkadaş olduklarını yazdı.

BAKAN’DAN AÇIKLAMA: ÖZÜR DİLERİM

Bakan Hackock olayla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “Bu durumda sosyal mesafe kurallarını ihlal ettiğimi kabul ediyorum. İnsanları hayal kırıklığına uğrattım ve bunun için çok özür diliyorum” ifadelerini kullandı.

Ülkesini pandemiden kurtarmak için çalışmaya odaklanmaya devam edeceğini belirten Hancock, bu kişisel olayda ailesi için mahremiyet tanınması ricasında bulundu.

Benzer Haberler