Sabancıların tekne kazasında ‘GPS’ iddiası

Yayın tarihi: 28 Ağustos 2023 Pazartesi 12:27 am - Güncelleme: 28 Ağustos 2023 Pazartesi 12:27 am

Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan’ın Yunanistan’da geçirdikleri tekne kazasının nedenine ilişkin olarak GPS iddiası gündeme geldi.

Yunanistan’da tekne kazası geçiren Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı’nın tedavileri devam ederken kazanın nedenlerine dair iddialar da gündeme gelmeye devam ediyor.

Patronlar Dünyası’nın haberine göre, Yunan denizcilik kaynakları, Sabancı çiftinin GPS nedeniyle kaza yaptığını dile getirdi. Yunan kaptanların adaları çok iyi bilmelerine rağmen, zodyaktan daha büyük bir tekne olan Tender’ları bile kullanırken mutlaka GPS kullandıklarını belirten kaynak, “Karanlıkta adalar iyi biliniyor olsa bile küçük büyük her teknede botta GPS bulunması gerekiyor. Bu kazanın nedeni Sabancılar’ın zodyağında GPS olmamasıdır” dedi.

Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı’nın sağlık durumuyla ilgili yeni açıklama!

NE OLMUŞTU?

Evlilik yıldönümlerini kutlayan çift Muğla Bodrum’a 22 mil uzaklıktaki Leros Adası açıklarında demirli teknelerinden zodyak botla kıyıdaki restorana giderken kayalıklara çarptı. Yaralanan çift ilk önce, Leros Hastanesi’ne kaldırıldı. Pegasus Havayolları’nın da bağlı olduğu Esas Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı olan 54 yaşındaki Ali Sabancı, İstanbul’da bir özel hastaneye kaldırıldı. 52 yaşındaki Vuslat Doğan Sabancı da gün ortasında eşinin tedavi gördüğü hastaneye nakledildi.

Sabancı çiftinin sağlık durumlarıyla ilgili Doğan Holding tarafından yapılan son açıklamada, “Geçirmiş oldukları operasyonlar başarıyla sonuçlanmıştır. Tedavileri titizlikle devam etmektedir” denildi.

Denizde kaza yapan Sabancı çiftini yakınları hastanede ziyaret etti