Saadet Partili Oğuzhan Asiltürk ittifak şartını açıkladı

25 Ağustos 2021 Çarşamba

Saadet Partili Oğuzhan Asiltürk ittifak şartını açıkladı

Saadet Partili Oğuzhan Asiltürk, seçimlere kadar kimseye söz vermeyeceklerini belirterek, ittifak şartını 20 milletvekili olarak açıkladı.

Saadet Partisi’nde Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun muhalefetine rağmen Cumhur İttifakı’na dair sıcak mesajlar veren Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Saadet Partisi Gençlik Kolları’nın Akçakoca’da gerçekleşen kampında yaptığı konuşmada yeni mesajlar verdi. Kendisini ‘Milli Görüş Hareketi Lideri’ olarak tanımlayan Asiltürk, Saadet Partisi’nin hangi ittifakta yer alacağına dair her iki tarafın da teklifine bakacaklarını söyledi.

Yeniçağ’dan Fatih Ergin’in haberine göre, seçim sürecine kadar iktidar partisi dâhil herhangi bir partiyle birliktelik kurmayacaklarını ifade eden Asiltürk, ittifak şartı olarak ise Meclis’te grup kurma şartını ortaya koydu.

” ‘SİZİNLE BERABER OLACAĞIZ’ DİYE SÖZ VERMEYİZ”

Asiltürk, “Seçimlere gidene kadar, biz iktidar partisiyle birleşmiş olmayız. MHP’lilerle, diğerleri var, ‘sizinle beraber olacağız’ diye bir şey yapamayız. Söz veremeyiz. Niye veremeyiz, ilerde neyin ne olacağı belli olmadan oturulup, ileriye yönelik kararlar hatalar olabilir. İstişarelerden sonra diğer partilere diyeceğiz ki, bizim inancımız şu, bizim toplumun yanlış gidişine hatalı hallere çözüm bulabilmemiz için mecliste grubumuzun olması lazım. Aksi halde 19 milletvekiliniz olsa gündem dışı konuşma yaparsınız, hiçbir şeye karışamazsınız. Ama 20 milletvekili olunca başkanlık divanında olursunuz. Otururuz görüşürüz, konuşuruz. Biz teklifleri alır değerlendiririz, ona göre karar veririz. Ama şimdi bu karar verilemez” ifadesini kullandı.

“TALİBAN’A YARDIMCI OLURUZ DEDİM”

Asiltürk Afganistan’daki gelişmelere ilişkin ise, “Hiç umulmadık ölçüde Taliban bir başarı kazandı. ‘Biz onlara yardımcı oluruz, destekleriz’ dedim, İslami hassasiyeti olmayanlar tepki göstermeye başladılar bile ama hiç önemli değil” diye konuştu.

Karamollaoğlu’ndan Asiltürk’e: Haddinden fazla…

Benzer Haberler