RTÜK’ün TELE1’i karartma planına karşı diz çökmeyeceğiz!

Yayın tarihi: 18 Ekim 2022 Salı 9:01 pm - Güncelleme: 19 Ekim 2022 Çarşamba 8:39 am

TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, RTÜK’ün TELE1’e ekran karartmaya yönelik rapor yazmasını “Türkiye’yi diz çöktürme girişimi” olarak niteledikten sonra tüm demokratik çevrelere bu girişime karşı çıkmaya çağırdı.

TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ ve Gazeteci Prof. Dr. Emre Kongar, 18 Dakika programında RTÜK’ün TELE1’e yönelik 10 günlük ekran karartma yönünde hazırladığı raporu değerlendirdi.

Merdan Yanardağ, hazırlanan raporu “Türkiye’yi diz çöktürme girişimi” olarak niteledi. Merdan Yanardağ, tüm dünyadaki demokratik güçlere ve medyaya çağrıda bulunarak bu girişime hep beraber karşı çıkılması gerektiğini belirtti.

RTÜK’ün TELE1 kararına tepki yağdı!

YEREL SEÇİMLER KAZANILAMAZDI

Merdan Yanardağ, bu raporla iktidarın seçimlere giderken medyayı tek sesli bir hale getirmeye muhalafetin sesinin çıkmasını engellemeye çalıştığını ifade etti. Yanardağ, 2019 Yerel Seçimleri’nde muhalefetin kazandığı büyükşehirlerin kazanılmasında TELE1 gibi muhalefetin açıklamalarına yer veren kanalların önemli bir yer tuttuğunu ifade ederek “TELE1 olmasaydı o seçimler kazanılamazdı” dedi.

Merdan Yanardağ ayrıca, RTÜK’ün söz konusu raporu TİP Sözcüsü Sera Kadıgil’in TELE1 ekranlarında Diyanet İşleri Başkanlığı’na yönelik eleştirileri nedeniyle yazıldığını öğrendiklerini belirtti.

RTÜK’ten TELE1’e ekran karartma hazırlığı!