Rıdvan Dilmen’in açıklamaları sonrası Aziz Yıldırım da sessizliğini bozdu!

Yayın tarihi: 23 Eylül 2020 Çarşamba 12:27 pm - Güncelleme: 23 Eylül 2020 Çarşamba 12:31 pm

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen’in Türkiye’nin gündemine oturan açıklamalarının ardından Fenerbahçe eski Başkanı Aziz Yıldırım da sessizliğini bozdu. Yıldırım, “Baronları temizlemek şart” ifadesinde bulundu.

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamalarda Türkiye’nin gündemine oturdu. Dilmen, FETÖ ile ilgili tweetler atan İbrahim Seten’i hedefi haline getirmişti. Dilmen’in hedefinde ayrıca İsmail Er ve Mehmet Aslan vardı.

İbrahim Seten’den Rasim Ozan’a, Rıdvan Dilmen bombaladı!

Dilmen’in açıklamalarının ardından Türkiye gündemi bu konuya kilitlendi.

Fenerbahçe eski Başkanı Aziz Yıldırım da Sözcü yazarı Aytunç Erkin’e konuştu.

“Dün, Fenerbahçe’yi 20 yıl yöneten ve 2011’de, ‘Gladio/FETÖ’ operasyonuyla cezaevine atılan Aziz Yıldırım’la, Rıdvan Dilmen’in açıklamalarını konuştum” diyen Erkin, Yıldırım’ın şu tespitlerde bulunduğunu açıkladı:

“Yıllar önce Türk futbolunun baronlar tarafından yönetildiğini söylemiştim. ‘Gerçeklerin bir gün ortaya çıkmak gibi huyu vardır’ cümlesi bir kez daha kanıtlandı ve gerçek ortaya çıktı. Baronları temizlemek şart! İsimler üzerinde durmuyorum! Daha o kadar konu ve olay var ki… 2016 yılında avukatlarımız, medyayla ilgili suç duyurusunda bulunmuştu… Ona bakın!”

Geçmişini unutan Rasim Ozan Kütahyalı, Rıdvan Dilmen’e cevap verdi

Erkin şöyle devam etti:

Aziz Yıldırım’ın ‘Baronları temizlemek şart’ cümlesini 6 yıl önce kurduğunu fark ettim.

Tarih 22 Ekim 2014… Bir gazetecinin, Beşiktaş maçında kötü bir sonuç alınması durumunda İsmail Kartal’ın gönderilip gönderilmeyeceği sorusuna Aziz Yıldırım şu yanıtı verdi:

“Türk spor tarihinde uzun yıllar yazarlık yapanların hepsinin bırakması lazım. Spor basınındaki baronlar artık bıraksın. Yeni bir dönem başlasın. Ama o baronlar da oturup kahvelerde, lokantalarda Türk sporunu idare etmesinler…”

İbrahim Seten, Rıdvan Dilmen’e 2012’den cevap verdi

Peki 2016 yılındaki suç duyurusu neydi?

Eylül 2016’da verilen dilekçe Aziz Yıldırım’ın yol arkadaşı, 2011’de ‘Gladio/FETÖ’ operasyonuyla cezaevine atılan Fenerbahçe’nin Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu da SÖZCÜ’ye şöyle konuştu:

“İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına Aziz Yıldırım vekilleri olarak Eylül 2016’da verdiğimiz, ek suç duyurusu dilekçemiz eğer bugüne kadar ele alınıp neticelense idi Rıdvan Hoca’nın bahis ettiği spor medyasındaki temiz eller operasyonuna çoktan başlanırdı.”

İbrahim Seten’den kendisini FETÖ’cü olmakla suçlayan Rıdvan Dilmen’e yanıt

Peki o ek suç duyurusunda ne vardı?

Mosturoğlu, örgütle hareket edenler olduğunu söyledi ve daha açılmayan dosyalar olduğunu ifade etti:

“Hakimler ve Savcılar Kurulu’nda, o dönemin yargı mensuplarıyla ilgili dosyamız bekliyor. 12 Mayıs 2012’de stadımızda ve çevresinde yaşanan provokasyon dosyası bekliyor… 4 Nisan 2015’te futbolcularımızı taşıyan otobüs Rize’de kurşunlandı… O dosya ne oldu, bilinmiyor!”

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN