Rıdvan Dilmen’den Süper Lig için flaş açıklamalar: 7 haftada bitecek, takımlar…

26 Nisan 2020 Pazar

Koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle Süper Lig’e verilen aranın ardından futbol gündeminin en önemli tartışma konularından biri ligde kalan maçların nasıl oynanacağı. Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen edindiği bilgileri paylaşırken, liglerin 7 haftada bitirilmesinin planlandığını ve sadece bir hafta içi maç oynanacağını aktardı.

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, NTV kanalında katıldığı canlı yayında kalan sekiz haftanın nasıl oynanacağı hakkında önemli açıklamalar yaptı. Dilmen, TFF başkanı Nihat Özdemir ile konuştuğunu ve edindiği bilgileri aktardı.

Süper Lig’e dönüş tarihi belli oldu

“FITRATIMIZ DEĞİŞECEK”

Dilmen, koronavirüs salgınısonrası hayatın değişeceğinin söyleyerek “Olağanüstü bir durumla karşılaştık. Dünya çok farklı noktada. Bana göre fıtratımız değişecek. Bilimin ne kadar önemli olduğunu gördük. Son sözü söyleyecek tabii ki, Allah’tır. Polisleri, hemşireleri, doktorların ne kadar önemli olduğunu gördük” dedi.

Rıdvan Dilmen’den Süper Lig için play off önerisi

“TFF BAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜM”

TFF Başkanı Nihat Özdemir ile görüştüğünün açıklayan Dilmen ” Hollanda’da alınan karardan sonra Ajax’ın durumuna AZ Alkmaar itiraz etmiş. Son kararı UEFA verecek. Trabzonspor ile eşit puanda olan Başakşehir gibi. Hayır denirse o model ortadan kalkar. Sayın başkan ile görüştüm. Ömer hoca var Bilim Kurulunda’da federasyonda sorumlu, rapor hazırlamış ve kulüplere vereceklermiş” ifadelerini kullandı.

“12 HAZİRAN HEDEF TARİH”

Dilmen liglerin başlaması için hedef tarihin Haziran ayı ortası olduğunu belirterek “Testler olacak, antrenman tesislerinde kontroller olacak. Kurallar var. Belki statta hiç gazeteci alınmayacak. Sağlık kurulu ile istişare edilecek, 12 Haziran hedef tarih” şeklinde konuştu.

Rıdvan Dilmen’den Galatasaray ve Terim’e koronavirüs tepkisi!

“LİG 7 HAFTADA BİTİRİLECEK”

Süper Lig’de kalan 8 hafta için uygulanacak modeli açıklayan Dilmen “Toplam 7 hafta oynanacak. Geride kalan 8 haftanın bir tanesi hafta içinde oynatmak modeliyle. Şu an teorik olarak bu model düşünülüyor. 12 Haziran ile 26 Temmuz arası toplam 7 haftada bitecek. Futbol önemli, sosyal hayatın devam etmesini hepimiz istiyoruz.” sözlerini kullandı.

Rıdvan Dilmen’den AKP’li bakanlara sert tepki! ‘Saygı duymuyorum, sen siyasetçisin…’

“ÖZÜR BEKLİYORUM”

Dilmen sözlerini şöyle sürdürdü:

“Vaka sayısı 1’den 4-5’e çıkınca devlet karar aldı maçlar seyircisiz oynandı. Daha sonra bir maç oynandı ve bitti. Şimdi vaka sayısı 100 bin küsür. Biz hemen önlem alan ve örnek gösterilen bir ülkeyiz. O dönemde beddua ettiler bana, ona..Şimdi ne oldu? vaka sayısı 100 küsür bin olmuş ve oynamak istiyorlar. Özür bekliyorum ben. Benim gibi birkaç arkadaşım daha özür bekliyor.”

Rıdvan Dilmen: Türk futbolunda bu kadar rezalet yaşanmadı

“1 VAKA VARKEN OYNAMAYALIM DEDİLER, 104 BİN VAKA VARKEN OYNAMAK İSTİYORLAR”

“Kulüplerimiz batmış durumda maçları oynamalarının nedeni bu. Yayıncı kuruluş da eleştirim var, bırakın haftada iki gün oynasınlar. Bu ligde başarılı olacak takımlar, kadrosu geniş takımlar olacak. Sakatlık riski de var ama amaç sezonu bitirmek. Sosyal hayatın devam etmesine bakar devlet ama kulüpler öyle bakmadı. 1 vaka varken oynamayalım dediler, 104 bin vaka varken oynamak istiyorlar”

Benzer Haberler