Rıdvan Dilmen, Ali Şansalan’a yüklendi: Kural tanımaz bir hakem

18 Ekim 2021 Pazartesi

Rıdvan Dilmen, Ali Şansalan’a yüklendi: Kural tanımaz bir hakem

 Rıdvan Dilmen’den Trabzonspor – Fenerbahçe maçını değerlendirdi. Dilmen, hakem Ali Şansalan için “kural tanımayan hakem sarı kart da verir penaltıda” ifadelerini kullandı.

Rıdvan Dilmen, TRT Spor ekranlarındaki %100 Futbol programında Trabzonspor – Fenerbahçe maçını değerlendirdi. Dilmen, Fenerbahçe’nin 10 kişi olmasına rağmen performansını beğendiğini söyledi. Hakem Ali Şansalan için çarpıcı ifadeler kullandı.

Dilmen, Trabzonspor’un 21 maçtır kaybetmediğini ve bu durumun bordo-mavili takımı güçlü gösterdiğini belirtti. Dilmen, “Trabzonspor, bu ligin en güçlü kulüplerinden ve takımlarından biri. Güçlü kulübün yanına güçlü takımı da kurdular. Başarılı bir teknik direktörü var.” dedi.

Dilmen, Fenerbahçe’de Pereira’nın maçın son bölümünde Sosa, Crespo ve Gustavo ile orta sahada 1 puana oynadığını ve doğru yaptığını söyledi. Dilmen, “Kazanmak için çıkardığı ilk 11’den dolayı kutlarım ve oyunun devamında 1 puana razı bir oyun şablonu için de ayrıca kutlarım.” ifadesini kullandı.

“Trabzonspor gibi iyi futbolculardan kurulu bir takımdan ondan sonra en fazla 1 puan alabilirsiniz ki frikik de gol oldu. ” diye konuşan Rıdvan Dilmen, şöyle devam etti:

“Devrenin sonuna kadar Trabzonspor üstünlüğü vardı, 2. yarıda Trabzonspor durgun başladı. İyi futbolculardan kurulu bir takımdan ondan sonra en fazla 1 puan alabilirsiniz ki frikik de gol oldu. Devrenin sonuna kadar Trabzonspor üstünlüğü vardı. Bakasetas diye her eve lazım bir oyuncu var. Şu anda Türkiye Ligi’nin en iyi oyuncusu, en formda oyuncusu.”

Ali Koç’tan taraftara ayaklanma çağrısı

“KURAL TANIMAYAN HAKEM SARI KART DA VERİR, PENALTI DA”

Karşılaşmada en çok tartışlan konulardan biri olan hakem ile ilgili de konuşan Dilmen, “10 gündür MHK üzerindeki baskı, baskı, baskı… Ali Şansalan da insan, hakem olarak etkilenmeme ihtimali yok.” dedi.

Dilmen, maçın hakemin verdiği yanlış sarı kartla bittiğini söyledi. Dilmen, “Nwakaeme’ye 30 saniye suratına itiraz ederken kart göstermedi, kafa gitti. Ali Şansalan niye sarı kartla attı, niye penaltı demiyorum. Kural tanımayan hakem, sarı kart da verir, penaltı da verir. Bakasetas reklam panolarını tekmeledi, sarı kart gördü mü? Hakem penaltı verebilir, faul de verebilir, ikinci sarıyı da verebilir, eyvallah ama sen hakem olarak VAR’a giderken 50 metre kalesinden gelen oyuncuya kart vermezsen, verdikleri seminerdeki kuralları tanımıyorsun. Saha dışı faktörlerin sahaya girdiği bir ülkede yaşıyoruz. Kim ağlarsa, o kazanıyor bu ligde.” açıklamasında bulundu. Fenerbahçe’nin formatını değiştirmesi gerektiğini belirten Dilmen, “Fenerbahçe çok ortalama maçlardan çıktı, zor bir döneme girdi. Fenerbahçe, camia ve başkan seviyesinde çok kolay atılamayacak bir kulüp olduğunu da göstermeli.” dedi.

Benzer Haberler