Resmi Gazete’de yayımlandı: Erdoğan, HSK’ya 4 isim atadı

27 Mayıs 2021 Perşembe

Resmi Gazete’de yayımlandı: Erdoğan, HSK’ya 4 isim atadı

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) üyeliğine Halil Koç, Mehmet Akif Ekinci, İbrahim Kolcu ve Ömer Faruk Yıldırım’ı atadı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Resmi Gazete’de yayımlanan kararla 4 ismi Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) üyeliğine seçti.

Cumhurbaşkanı kararına göre, idari yargı hakim ve savcıları arasından HSK üyelikleri sona eren Halil Koç ve Mehmet Akif Ekinci ile Trabzon Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı İbrahim Kolcu ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ömer Faruk Yıldırım, HSK üyeliklerine seçildi.

TBMM KARARI RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI

TBMM Genel Kurulu tarafından Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) üyelikleri için yapılan seçime ilişkin karar da Resmi Gazete’de yayımlandı.

Kararda, Anayasa’nın 159’uncu maddesi ile Hakimler ve Savcılar Kurulu Kanunu’nun 18 ila 20’nci maddeleri uyarınca, TBMM Genel Kurulunun 25 Mayıs’taki 83’üncü birleşiminde yapılan seçim sonucunda Ergün Şahin (Yargıtay üyesi), Ömür Topaç (Yargıtay üyesi), Sinan Esen (Yargıtay üyesi), Aysel Demirel (Danıştay üyesi), Cumhur Şahin (öğretim üyesi), Bilal Temel (avukat) ve Hamit Kocabey’in (avukat) TBMM tarafından HSK üyeliklerine seçildiği ifade edildi.

TIKLAYIN – HSK’dan yaz kararnamesi

Benzer Haberler