Rekabet Kurumu’ndan üç dev firmaya soruşturma!

Yayın tarihi: 15 Kasım 2023 Çarşamba 7:41 pm - Güncelleme: 15 Kasım 2023 Çarşamba 7:41 pm

Rekabet Kurumu, e-ticaret alanında faaliyet gösteren Amazon Türkiye, Trendyol ve Hepsiburada şirketleri hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Rekabet Kurumu, e-ticaret firmaları Amazon Türkiye, Hepsiburada ve Trendyol hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Açıklamaya göre, 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un ihlal edilip edilmediğinin tespit edilmesi amacıyla D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret AŞ’ye yönelik yürütülen önaraştırma Rekabet Kurulu’nca karara bağlandı.

Rekabet Kurumu tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un ihlal edilip edilmediğinin tespit edilmesi amacıyla D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret AŞ’ye yönelik yürütülen önaraştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı. Önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 19.10.2023 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; otomatik fiyatlandırma mekanizması uygulayan D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret AŞ, DSM Grup Danışmanlık İletişim ve Satış Ticaret AŞ ve Amazon Turkey Perakende Hizmetleri Limited Şirketi hakkında soruşturma açılmasına, 23-49/940-M sayı ile karar vermiştir.”

Rekabet Kurumu’ndan 17 inşaat firmasına ‘ihalelerde danışıklı hareket’ soruşturması!