PS4 hala istikrarlı bir şekilde satmaya devam ediyor

29 Nisan 2022 Cuma

PS4 hala istikrarlı bir şekilde satmaya devam ediyor

Yeni nesil konsollar satışa sunulalı 1.5 yıldan fazla oldu. Fakat stok sıkıntısından ötürü PS4 hala istikrarlı bir şekilde satmaya devam ediyor.

PlayStation 4 satışları hala ortalamanın üzerinde! Konsol sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan Sony, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde PS5’i satışa sunmuştu. Konsol devi, 2021 ikinci çeyrek sonuçlarına ilişkin yaptığı açıklamada bu konsolun şimdiye kadar 10.1 milyondan fazla sattığı açıkladı.

Peki 2013 yılında satışa sunulan ve yeni nesil konsollara rağmen hala popülaritesini kaybetmeyen PS4 şimdiye kadar ne kadar sattı?

Sony büyük merak oluşturan bu soruya da bir açıklık getirdi.

 

PS4

2013 yılından bu yana yaklaşık olarak 8 senedir raflardaki yerini koruyan PS4 şimdiye kadar 120 milyon adet satmış durumda. Gerçekten de bu satış rakamının büyük bir başarı olduğunu söyleyebiliriz.

 

Muhtemelen önümüzdeki süreçte PS4 biraz daha satmaya devam edecektir. Fakat PS5 stoklarının bollaşması ve oyunların da yeni nesle özel hale gelmesiyle birlikte PS4 satışlarının sonlanacağını söylemek pek de yanlış bir ifade olmayacaktır.

Sony, PS4 ile bir önceki neslin tartışmasız lideri oldu. Aslında bu nesilde de şimdilik değişen bir şey yok. Keza PS5 satışları, Xbox Series satışlarının çok önünde. Aradaki farkın azalıp, azalmayacağını ise zaman gösterecek. Sonuç olarak bekleyip göreceğiz. Zira Xbox satışlarının da Game Pass sayesinde giderek arttığını göz ardı etmememiz gerekiyor.

Merakla beklenen PS Plus Ocak oyunları açıklandı

Benzer Haberler