Prof. Dr. Murat Dilmener koronavirüsten hayatını kaybetti

3 Mayıs 2020 Pazar

İstanbul Tıp Fakültesi’nde binlerce öğrenci yetiştiren duayen hocalardan 78 yaşındaki Prof. Dr. Murat Dilmener koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

 

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin duayen öğretim üyelerinden Prof. Dr. Murat Dilmener korona virüsten hayatını kaybetti. “Yoksul doktoru” olarak bilinen Dilmener hakkında dar gelirli vatandaşları ücretsiz tedavi ettiği gerekçesiyle 2004 yılında soruşturma başlatılmıştı.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin duayen öğretim üyelerinden olan ve 2004 yılında yoksul hastaları tedavi ettiği için hakkında soruşturma açılan Prof. Dr. Murat Dilmener korona virüs nedeniyle hayatını kaybetti. Dilmener’in İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ndeki tedavisini öğrencileri gerçekleştiriyordu.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, konuyla ilgili Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bir değerli hocamızı daha korona virüs infeksiyonu nedeni ile kaybettik. Prof. Dr. Murat Dilmener hocamıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve camiamıza baş sağlığı diliyorum”

Benzer Haberler