Polis ve kamu görevlileri “açıkladı”: 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı?

15 Mayıs 2021 Cumartesi

Polis ve kamu görevlileri sokağa çıkma yasağının 17 Mayıs sabahı sona ereceğini ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda kısıtlama olmayacağını iddia etti.

Odatv’nin haberine göre; Yaklaşık 3 hafta süren “tam” kapanma 17 Mayıs sabah saatleri itibariyle sona eriyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgede; ”Hafta içi hafta sonu ayrımı olmaksızın 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’da başlayıp 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’de bitecek şekilde tam zamanlı uygulanacak” ifadelerine yer verilmişti.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan konuya ilişkin, ”Pazartesi gününden itibaren kontrollü normalleşme takvimimizi uygulamaya başlıyoruz” açıklamasında bulundu.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘normalleşme’ açıklaması

Polis kaynakları, 17 Mayıs sonrası ve 19 Mayıs tarihleri için kendilerine “ek görev” verilmediğini ve yasakların 17 Mayıs sabahı sona ereceğini belirtti. Kamu görevlileri de yasakların uzayacağı yönünde görevlendirmenin yapılmadığını belirtip bugün itibariyle 17 Mayıs sabah yasakların sona ermesinin beklendiğini ifade etti.

Benzer Haberler