Merkez Bankası’nın müdahalesinin ardından dolar, euro ve altındaki son durum

1 Aralık 2021 Çarşamba

Merkez Bankası’nın müdahalesinin ardından dolar, euro ve altındaki son durum

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı faiz açıklamasının ardından dolar 14 TL bandını aştı. Merkez Bankası’nın dolara satış yönlü müdahalesinin ardından dolar 12,78 bandına geriledi. AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın grup toplantısının ardından dolar yeniden yükselişe geçti.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan TRT’de yaptığı konuşmada faiz indiriminin devam edeceği sinyalini verdi. Erdoğan’ın açıklamalarından sonra Dolar / TL kuru 14,14 TL seviyesine ulaşarak tüm zamanların rekorunu bir kez daha kırdı. Merkez Bankası’nın müdahalesinin ardından dolar 12,78 bandına kadar geriledi. Dolar AKP grup toplantısının ardından 13,17 TL bandına yükseldi.

Euro ise Erdoğan’ın açıklamalarının ardından yeni zirvesi olan 15,73 TL’yi gördü. Merkez bankasının ppiayasaya satış yönlü müdahalesinin ardından 14,46 TL bandına kadar geriledi. Euro AKP grup toplantısının ardından 14,98 TL bandına yükseldi

İngiliz Sterlini ise gece saatlerinde 18,25 TL ile yeni zirvesine ulaştı. Sterlin döviz kurlarına yapılan müdahalenin ardından 17,04 TL seviyesine geriledi. Sterlin AKP grup toplantısının ardından 17, 46 TL’ye yükseldi.

ALTIN’DA SON DURUM

Yatırımcıların güvenli liman olarak değerlendirdiği gram altın ise AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmalarının ardından 790 TL seviyesine ulaşarak rekor tazeledi. Gram atın da müdahalenin ardından 733 TL seviyesine geriledi. Gram Altın ise Erdoğan’nın konuşmasının ardından 759 TL’ye yükseldi.

Çeyrek altın ise 1306 TL’yi gördükten sonra 1221 TL bandına düştü. Çeyrek altın da Erdoğan’ın grup toplantısının ardından 1254 TL oldu.

Benzer Haberler