Pınar Gültekin cinayeti davasında Mertcan Avcı’nın tahliyesine itiraz

15 Mart 2022 Salı

Pınar Gültekin cinayeti davasında Mertcan Avcı’nın tahliyesine itiraz

Muğla’da Pınar Gültekin’in öldürülmesine ilişkin yürütülen davada “canavarca hisle ve eziyet çektirerek ve tasarlayarak öldürme suçuna iştirakten” tutuklanan Cemal Metin Avcı’nın kardeşi Mertcan Avcı tahliye edilmesine yönelik karara itiraz edildi.

Mertcan Avcı hakkında Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, canavarca hisle eziyet çektirerek ve tasarlayarak öldürme suçuna iştirak’ten ağırlaştırılmış müebbet istemi ile dava açılmış ve hazırlanan iddianame Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilmişti.

Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesi ise yeni delilerin iddianamede yer almadığı gerekçesiyle iddianameyi geri iade etmişti. Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı iddianamenin geri iadesine itiraz etti ve dosya Muğla 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. Muğla 1. Ağır Ceza Mahkemesi, iddianamede gerekli delillerin bulunduğunu belirterek, dosyayı tekrar 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ne göndererek iade kararını kaldırdı.

SAVCILIK İTİRAZ ETTİ

Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesi, dün verdiği kararla iki dosyanın birleştirilmesine ve yeni bir delil bulunmaması nedeniyle Mertcan Avcı’nın tahliyesine karar vermişti. Savcılık, suç delillerinin sabit olduğu gerekçesiyle Mertcan Avcı’nın tahliye kararına itiraz etti.

Pınar Gültekin cinayeti davasında Mertcan Avcı’ya tahliye

Benzer Haberler