Peker’den sonra bir suç örgütü lideri daha kamera karşısına geçti

23 Kasım 2021 Salı

Peker’den sonra bir suç örgütü lideri daha kamera karşısına geçti

Suç örgütleri mecra olarak kendilerine YouTube’yi seçti. Sedat Peker’in ardından Semih Tufan Gülaltay da kameralar önüne geçerek Eymür ve Peker hakkında iddialarda bulundu.

FETÖ kumpası Ergenekon’un sanığı, İnsan Hakları Derneği eski Genel Başkanı Akın Birdal’a yapılan suikastın planlayıcısı ve azmettiricisi olmak suçlamasıyla yargılanarak hüküm giyen Semih Tufan Gülaltay kendi Youtube kanalından açıklamalar yaptı. Gülaltay, Eski MİT Kontr Terör Daire Başkanı Mehmet Eymür ve organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında tutuklama kararı bulunan Sedat Peker’e “Aynı paralel örgütün üyeleri” suçlamasında bulundu.

“SEDAT’A TALİMAT VERİLİYOR”

Gülaltay bir iddia daha ortaya attı. Peker’in ara verdiği video serisinin Eymür’ün talimatı ile sonlandığını öne süren Gülaltay “Sedat Peker’e video çekmeyi yasaklatan Erdoğan yönetimi değil; Eymür örgütüdür. Bu net bilgidir. Sedat’a talimat veriliyor ‘Bir daha video çekmeyeceksin’ deniliyor” dedi.

“AĞZINDAN ŞUNU KAÇIRIYOR”

Peker’in çektiği beşinci videoya değinen Gülaltay, videolara ara verilmesinin sebebi olarak şunları öne sürdü:

“Beşinci videoda Sedat ağzından şunu kaçırıyor: Benim çok muhterem bir abim var Memduh Bayraktaroğlu… Biz onun evinde Özer Çiller’le buluşurduk.”

Benzer Haberler