Özgür Özel’den kapalı toplantıda milletvekillerine uyarı! Bir vekil Saadet’e geçiyor

Yayın tarihi: 19 Nisan 2024 Cuma 9:42 am - Güncelleme: 19 Nisan 2024 Cuma 9:42 am

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel partisinin kapalı grup toplantısında milletvekillerine bazı uyarılardı bulundu.

Gazete Duvar’da yer alan habere göre, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ankara Milletvekili Murat Emir’in grup başkanvekili olarak belirlendiği kapalı grup toplantısında partisinin milletvekilleriyle bir araya geldi. Seçimin tamamlanmasının ardından salona gelen ve bir değerlendirme yapan Özel, alınan seçim başarısından dolayı memnuniyetini dile getirdi, kendisine inanan milletvekillerine teşekkürlerini iletti.

Erdoğan’dan Özgür Özel’in görüşme çağrısına yanıt: Kapımız açık

2028’de yapılacak genel seçimlerde başarılı olmak zorunda olduklarını, önemli bir fırsat yakaladıklarını ifade eden Özel, seçimin geride kaldığını ve bundan sonraki süreçte bütünlük içinde devam edilmesini istediğini söyledi.

Seçim öncesi dönemde kendisinin yanında durmayan milletvekillerinin hiçbir kaygı hissetmemesi gerektiğinin de altını çizen Özel, asıl önemli olanın bundan sonraki performanslar ve özveri olduğunu söyledi.

ÖZEL’DEN VEKİLLERE UYARI:  UYUMLU OLMAYANLARLA İLGİLİ TEDBİRLER ALINIR

Özgür Özel’in milletvekillerine bundan sonraki sürece dair uyarıları da oldu. Partinin bütünlüğüne aykırı hareket eden ve parti yönetimiyle uyumlu çalışmayan milletvekilleriyle birlikte yol almanın zor olacağını söyleyen Özel, parti içi uyumu bozanlarla ilgili tedbirleri alacağını, gerekirse disiplin süreci başlatacağını kaydetti.

“TARTIŞMALAR BİTSİN”

Seçimden önce başlayan tartışmaların sona ermesini isteyen Özel, “Bu tartışmalar artık bitsin” dedi.

MURAT EMİR’İN KAZANMASI MEMNUN ETTİ

Özgür Özel, grup başkanvekilliği seçimindeki yarışa da vurgu yaptı. Parti içi demokratik bir yarış yaşanmasının önemli olduğunu belirten Özel, Murat Emir’in kazanmasının kendisini memnun ettiğini de açık bir biçimde dile getirdi. Özel, seçim başarısının ardından parti içi yıpratıcı bir muhalefeti büyütecek adımların atılmaması gerektiğinin altını çizdi.

Özel, grup başkanvekilliği için aday olan Sevda Erdan Kılıç’ı da medeni cesaretinden dolayı tebrik etti. Bu seçimde olmasa bile bir yıl sonraki grup başkanvekilliği seçiminde kendisini yeniden aday olarak görmek istediğini belirterek teşekkürlerini iletti.

Özgür Özel: Hatay bizim kişisel meselemizdir, Milli meselemizdir

MERSİN MİLLETVEKİLİ GİDECEK

Özgür Özel seçim sürecinde kendisini üzen bir olaya da gönderme yaparak önemli bir değişikliğin sinyalini verdi.

Aday belirleme sürecindeki bir Parti Meclisi toplantısına aniden gelerek hakaret eden Mersin Milletvekili Ufuk Çakır’ı ima eden Özel, Çakır’ın istifa ederek SAADET grubuna geçmesini beklediğini söyledi. Özel, SAADET grubunun düşmemesi için SAADET’e geçen Ali Fazıl Kasap’ın da CHP’ye geri döneceğinin sinyalini verdi.

Kaynak: Duvar