Özgür Özel: Normalleşme için siyasetin rotasının yeniden millete çevrilmesi gerekmektedir

Yayın tarihi: 15 Haziran 2024 Cumartesi 4:00 pm - Güncelleme: 15 Haziran 2024 Cumartesi 4:00 pm

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bayram mesajında siyasetteki ‘normalleşme’ tartışmalarına ilişkin “Türkiye’nin normalleşmesi, siyasetin rotasının yeniden millete çevrilmesini, siyasetin gündeminin sadece halkın gündemi etrafında şekillenmesini gerektirmektedir. Son seçimlerin birinci partisi olarak, normalleşme sürecinde önemsediğimiz asıl mesele budur” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Özgür Özel, yazılı olarak yaptığı açıklamasında, “Kurban Bayramları, hoşgörünün ve bir arada yaşama kültürünün öneminin daha iyi anlaşıldığı, yardımlaşma ve dayanışma duygularımızı artıran günlerdir” dedi.

VERGİ PAKETİNE TEPKİ

“Ülkemiz ve yurttaşlarımız, yanlış siyasi tercihler nedeniyle uzun süredir ekonomik zorluklar yaşamaktadır” ifadelerini kullanan Özel, “31 Mart yerel seçimlerinde siyasi ve ekonomik tercihleri halkın onayını alamayan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi ise, vergide adaleti sağlayacağına, asgari ücreti artırmama fikrinden vazgeçeceğine, en düşük emekli maaşını artıracağına, zengini daha zengin, yoksulu daha yoksul yapacak düzenlemelerin hazırlığını yapmaktadır” ifadelerini kullandı.

“BAYRAMDAN SONRA GEBZE’DE EMEKÇİLERLE BİR ARAYA GELECEĞİZ”

Özel, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından yaptığı mitinglere işaret ederek, şu ifadeleri kullandı:

“31 Mart yerel seçimlerinin ardından ekonomik krizden en çok etkilenen kesimlerden olan eğitim emekçileriyle İstanbul’da, emeklilerle Ankara’da, çay üreticileriyle Rize’de, hububat üreticileriyle Hayrabolu’da bir araya gelerek, sorunlarını duyurduk. Kurban Bayramı’nın ardından Gebze’de emekçilerle, asgari ücretlilerle bir araya geleceğiz. Yurttaşlarımızın daha yaşanılabilir koşullarda hayatlarını sürdürebilmesi, mahkum edildikleri açlık ve yoksulluk sınırından kurtulabilmeleri için çaba harcamayı sürdürecek, yönettiğimiz yerel yönetimlerde sosyal belediyecilik uygulamalarını genişleteceğiz.”

”TÜRKİYE’NİN NORMALLEŞMESİ İÇİN SİYASETİN ROSTASININ YENİDEN MİLLETE ÇERİLMESİ GEREKMEKTE”

Siyasette devam eden normalleşme tartışmalarını da değerlendiren Özel, “Türkiye’nin normalleşmesi, siyasetin rotasının yeniden millete çevrilmesini, siyasetin gündeminin sadece halkın gündemi etrafında şekillenmesini gerektirmektedir. Son seçimlerin birinci partisi olarak, normalleşme sürecinde önemsediğimiz asıl mesele budur” dedi.

FİLİSTİN MESAJI DA VERDİ

Özel, İsrail’in saldırılarını sürdürdüğü Filistin ile ilgili de “Tüm İslam alemi ve tüm insanlığın yüreğini acıtan Gazze’deki katliama karşı Filistin’i tanıma kararı alan Avrupa ülkelerine yenilerinin eklenmesini diliyor, dünyanın bu mezalim karşısında sessizliğini bozmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Özel, mesajını, “Tüm milletimizin Kurban Bayramı’nı kutluyor, bu bayramın tüm İslam coğrafyasına huzur ve barış getirmesini diliyorum” ifadeleriyle sonlandırdı.

Özgür Özel: Bahçeli ‘Hadi siz birlikte olun’ diyemez, yaşananların hesabını hep beraber verecekler

Kaynak: HABER MERKEZİ