Özgür Özel CHP’li belediye başkanlarıyla Anıtkabir’i ziyaret etti

Yayın tarihi: 20 Nisan 2024 Cumartesi 11:58 am - Güncelleme: 20 Nisan 2024 Cumartesi 12:59 pm

Haber: Ceren Ural

CHP Lideri Özgür Özel, CHP’li belediye başkanları ve il yöneticileriyle Anıtkabir’i ziyaret etti. Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Özel, “Kurduğunuz ve bizlere emanet ettiğiniz partimizi, ilkelerinizden sapmadan, gösterdiğiniz rotadan milim şaşmadan birinci parti yaptık” diye yazdı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin belediye başkanları, il ve parti yöneticileri ile birlikte Anıtkabir’e ziyaret gerçekleştirdi. Özel, Anıtkabir mozelesini çelenk koyup, saygı duruşunda bulundu. Özel, ardından Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Özel, ziyaretin ardından CHP’li belediye başkanları, il ve parti yöneticileriyle birlikte Anıtkabir merdivenlerinde anı fotoğrafı çektirdi.

Özel, Anıtkabir Özel Defteri’ne yazdığı yazı ise şu şekilde:

“Aziz Atatürk, Sayın Genel Başkanım,

31 Mart yerel seçimlerinde milletimizin oylarıyla seçilen ve milletimize hizmet edecek olan belediye başkanlarımız, 81 ilimizde emanetinize sahip çıkan il, başkanlarımız ve Partinizi birlikte yönettiğimiz yöneticilerimizle huzurunuzdayız. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının ilk seçimlerinde, kurduğunuz ve bizlere emanet ettiğiniz Partimizi, ilkelerinizden sapmadan, gösterdiğiniz rotadan milim şaşmadan birinci parti yaptık. Şimdi iki büyük eserinizden biri olan partimizi iktidar yapmak ve diğer büyük eseriniz Türkiye Cumhuriyeti’ni muasır medeniyetler seviyesine ve hak ettiği yere çıkarmak için daha çok çalışacağız.

Sayın Genel Başkanım,

Ülkemizi ve yurttaşlarımızı içinde bulunduğu ekonomik ve demokratik yoksunluklardan kurtarabilmek, tüm yurttaşlarımızın daha iyi koşullarda yaşayabilmesini temin edebilmek, Cumhuriyetimizin demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti niteliklerini güçlendirmek ve kurduğunuz Cumhuriyetimizi, emanet ettiğiniz gençlerle birlikte yüceltmek için azimle ve kararlılıkla mücadele edeceğiz. Size ve silah arkadaşlarınıza minnetlerimizi sunuyor, tüm şehitlerimizi ve demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş tüm yurttaşlarımızı rahmetle anıyoruz.

Ruhunuz şad olsun!”

Özgür Özel: Başarıyı gençler, kadınlar, bilimsel yöntemler getirdi

Kaynak: HABER MERKEZİ