Otele tankla girenler yarın plaja helikopterle inerler

14 Haziran 2021 Pazartesi

Marmaris’te halk plajına inen helikopterin yandaş iş insanı Ceyhan Saldanlı’ya ait olduğu ortaya çıktı. Görüntülerin sosyal medyada tepki çekmesi üzerine  helikopterle ilgili soruşturma başlatıldı. Plajın işletmesini gerçekleştiren Maris Otel’in sahibi Dursun Demirtaş ise yaptığı açıklamada “Şaşırdık ve anı olsun diye fotoğraf çekimi yaptım” ifadesini kullandı. Saydanlı’nın PTT’de teknik personel olarak çalışırken 6 bin lira sermaye ile kurduğu şirketi, AKP döneminde aldığı ihalelerle ‘hızlı’ bir büyüme gerçekleştirdi.

Muğla Marmaris’te halk plajına helikopter indirildi. Ceydan Saydanlı’nın şirketi Bereket Enerji adına kayıtlı olan helikopterle inenlerin yemek için getirildiği iddia edildi.

Saldanlı’nın Marmaris’te halk plajına helikopter ile inmesi ‘görgüsüzlük’ olarak nitelendirilirken, otelin hem karadan hem denizden yolunun olmasına rağmen ve bir aciliyet yokken helikopterle plaja inerek halkın can güvenliğini tehlikeye atmasına tepki yağdı.

Paramount Otel’in ilk sahibinin kızı: Cihan Ekşioğlu otelimize devletin tankıyla girdi

“PLAJA HELİKOPTER İNDİRİLMESİ YASAK”

Görüntülere tepki gösteren İYİ Parti İstanbul İl Teşkilatı Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ali Kıdık, “Bu helikopter Bereket Enerji’ye ait. Maris Otel’e yemek için müşteri getirmiş. 1. Acil durum olmadığı sürece plaja helikopter indirilmesi yasak. 2. Otellerin helikopter pisti olmalı” ifadelerini kullandı.

Paylaşımına, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün resmi hesabını da etiketleyen Kınık, “SHGM bu durumda nasıl bir müeyyide uygulayacak” diye de sordu.

OTELİN SAHİBİ KONUŞTU: YATA GİTTİLER

Helikopterin indiği plajın işletmesini gerçekleştiren Maris Otel’in sahibi Dursun Demirtaş, T24’e konuştu. Helikopterden inen kişilerin Maris Otel’e akşam yemeği için geldiği iddiasını yalanlayan Demirtaş, daha önceden oraya bir iniş yapılacağından da haberdar olmadığını söyledi.

Helikopterden inenlerin bulundukları bölgenin ilerisindeki bir yat kulübüne gittiklerini ifade eden Demirtaş, “Tanımıyorum, akşama kalmadılar. Yan komşumuz ‘Hollandalı Ahmet’e gittiler, sanırım orada yemek yediler veya yata gittiler” dedi.

“ŞAŞIRDIK VE ANI OLSUN DİYE FOTOĞRAF PAYLAŞTIK”

Daha önce plajlarına aynı helikopterin hiç inmediğini belirten otel sahibi, “Şaşırdık ve anı olsun diye fotoğraf çekimi yaptım” ifadelerini kullandı.

Otelin plajına helikopterin inmesiyle ilgili olarak bir şikâyette bulunmadıklarını dile getiren Dursun Demirtaş, “Aslında rahatsız edici bir rüzgâr vs. fark etmedim. Alan geniş ve boştu. Açıkçası şikâyetlik bir şey yoktu. Bizlik bir durum yoktu. Otelin plajını rahatsız etse güvenlik açısından direkt jandarmayı arardım, müsaade etmezdim. Buraya sakin diye geliyor herkes, sonuçta tesis sahibi olarak bana güvenip geliyor. Öyle helikopter, yat yanaştırmıyorum. Bizim portföyümüz değil. Buraya sakin diye geliyor herkes, sonuçta tesis sahibi olarak bana güvenip geliyor. Öyle helikopter, yat yanaştırmıyorum” diye konuştu.

“PLAJA HELİKOPTERLE İNMEK KURALLARA UYGUN MU?”

Gazeteci Fatih Altaylı da, helikopterin indiği anları paylaştı. Altaylı, “Burası Marmaris Kumlubük. Halk plajına inen bu helikopterin yolcuları yemeğe gelmişler. Afiyet olsun da halka açık bir plaja helikopterle inmek kurallara uygun mu?” ifadelerini kullanarak, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nü etiketledi.

ALTAYLI: SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Altaylı daha sonra yaptığı açıklamada helikopterle ilgili soruşturma başlatıldığını belirterek “İşletmeci firma ve Pilota izinsiz iniş ve meskun mahalde tehlikeli inişten ceza uygulanacağı bildirildi” dedi.

Ayşe Aydoğdu da Saldanlı’nın hızlı yükselişine dikkat çekerek AKP’lilerle fotoğrafını paylaştı:

 

TELE1’e ulaşan Aydem Enerji yetkilileri helikopterin kendileriyle ilgisi olmadığını açıkladı. Aydem Enerji’nin eski adı ise Bereket Enerji. Yapılan açıklama şu şekilde:

 

 

 

Benzer Haberler