Önce koronavirüsü yendi sonra patlama ve depremden sağ çıktı

Yayın tarihi: 20 Mart 2023 Pazartesi 10:17 am - Güncelleme: 20 Mart 2023 Pazartesi 10:17 am

Gaziantep’te Halil Karakuş, ölümü 3 kez yendi. 78 yaşındaki Halil Karakuş’un, eşinin ölümüne neden olan koronavirüsü yendiği; yoğun bakımda meydana gelen ve 11 kişinin hayatını kaybettiği patlamadan sağ kurtulduğu öğrenildi.

İslahiye’de yaşayan Halil Karakuş ve eşi, yaklaşık 2,5 yıl önce koronavirüse  yakalandıktan sonra durumları kötüleşince hastaneye yatırıldı.

Eşini koronavirüs nedeniyle kaybeden Karakuş, Gaziantep’teki bir özel hastanenin yoğun bakımında tedavi görmeye devam etti. Karakuş, hastanenin yoğun bakımında 19 Aralık 2020’de meydana gelen ve 11 kişinin yaşamını yitirdiği patlamada yaralandı.

Başka bir hastaneye sevk edilen Karakuş, yaklaşık 70 gün süren tedavisinin ardından sağlığına kavuştu.

İKİNCİ KATTAN ATLAYARAK KURTULDU

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen ilk depreme evinde yakalanan Karakuş, yıkılan binanın ikinci katındaki evlerinden yakınlarıyla atlayarak bir kez daha yaşama tutundu.

Hafif yaralanan Karakuş, tedavisinin ardından çocukları ve torunlarıyla Kalyon Konteyner Kent’te kalmaya başladı.

Halil Karakuş, AA muhabirine, 2020 yılında Kovid-19 tedavisi gördüğü hastanede önce yangın çıktığını söyledi.

Yoğun bakımda bağrışma seslerine uyandığını anlatan Karakuş, “Yoğun duman vardı, sonra tüpün biri patladı. Sürekli dua ediyordum. Şuurum hep yerindeydi. Dışarı çıkınca bayılmışım. Sonra beni başka bir hastaneye götürmüşler. Gözümü açtım ki başımda bir hemşire bekliyor. Gözümü açtığımı görünce o da şükretti.” dedi.

 

Erdoğan’ın açtığı ‘ölüm kavşağı’ TGRT’yi de isyan ettirdi