Olay yaratacak karar! ”Federasyon istifa edene kadar maçlara çıkmayacağız”

25 Şubat 2020 Salı

Olay yaratacak karar! ”Federasyon istifa edene kadar maçlara çıkmayacağız”

Mısır futbolunun önemli takımlarından Zamalek, hakem hataları ve kulübün aldığı cezaların ardından tarihi bir karar aldı. Federasyon Başkanı ve kurullarının istifa etmemesi halinde lig maçlarına çıkmayacaklarını açıkladı.

Zamalek kulübü yöneticileri ligin Al Ahly’nin lehine dizeyn edildiği yönünde açıklamalar yaparken, son olarak Süper Kupa finalinde yaşanan olayların ardından kulübe ağır cezalar gelmesine büyük tepki tepki gösterildi. Zamalek kulübü “Federasyon istifa etmezse maçlara çıkmayacağız.” şeklinde karar aldı.

ZAMALEK BAŞKANI: “İSTİFA ETMEZSENİZ MAÇLARA ÇIKMIYORUZ”

Başkan Mansour, Süper Kupa finalinin ardından ‘Bu Federasyon görev yapmaya devam ettiği sürece maçlara çıkmayacağız! Spor Bakanı nerede? Neden olanlara müdahale etmiyor!” şeklinde konuştu.

FutbolArena’nın haberine göre;  Süper Kupa maçındaki olayların ardından Zamalek kulübünde Emam Ashour sezon sonuna kadar, Shikabala 8 maç, Juma 3 maç ceza aldı. Kulübe ayrıca para cezası ve başkana da 3 maç tribüne giriş yasağı geldi. Bu cezalar sonrasında Zamalek kulübü sert bir tavır sergileyerek, “Federasyon ve kurulları istifa etmediği sürece lig maçlarına çıkmama kararı” aldı.

AL AHLY 16’DA 16 YAPTI

Mısır Ligi’nde şu anda Al Ahly kulübü 16’da 16 yaptı. 46 gol atan Al Ahly kalesinde sadece 3 gol gördü. Zamalek kulübü ise 31 puanla 3. sırada yer alıyor.

 

Ersun Yanal’dan sert sözler! ‘Aziz Yıldırım döneminde bile…’

Benzer Haberler