Oğuzhan Asiltürk: Mesajlarımın kitlelere ulaşmasını engellemeye çalışıyorlar

20 Temmuz 2021 Salı

Oğuzhan Asiltürk: Mesajlarımın kitlelere ulaşmasını engellemeye çalışıyorlar

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’la KKTC’ye giden Saadet Partili Oğuzhan Asiltürk, kendisinin siyasete “Birbirinize düşman olmayın” mesajını verdiğini ancak bunun engellenmeye çalışıldığını söyledi.

Ocak ayında sürpriz bir buluşmayla Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşen ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’na karşı ‘kongre’ harekâtı başlatan SP Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, “Bizde siyaset çok kırıcı oluyor. O nedenle ben siyasi görüşünüz farklı olabilir ama birbirinize düşman olmayın, diyorum. Ama benim bu mesajlarımın geniş kitlelere ulaşmasını engellemeye çalışıyorlar” dedi.

Erdoğan’la KKTC ziyaretine katılan ve Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi’ye konuşan Asiltürk, “Ben o kabinede içişleri bakanıydım. Çok kahraman bir Genelkurmay Başkanımız vardı. Semih Sancar’dan söz ediyorum. Barış Harekâtı boyunca Genelkurmay Başkanı da ben de geceleri evlerimize gitmedik. O Genelkurmay’da, ben İçişleri’nde çalışıyorduk. Harekât süresince geceleri o Genelkurmay’da, ben İçişleri Bakanlığı’nda uyuyorduk. Gece yarısı haberleşir, zaman zaman bir araya gelir konuşurduk” ifadesini kullandı.

Asiltürk, “Herkesin siyasi görüşünün farklı olması normal. Ama Kuran-ı Kerim’de “İnananlar kardeştir” deniliyor. Bizde siyaset çok kırıcı oluyor. O nedenle ben siyasi görüşünüz farklı olabilir ama birbirinize düşman olmayın, diyorum. Ama benim bu mesajlarımın geniş kitlelere ulaşmasını engellemeye çalışıyorlar. Erbakan Hoca kırıcı değildi, kalpleri kazanmayı esas alırdı” diye konuştu.

Selvi ayrıca Asiltürk’ün Erdoğan’la görüşmesinden çok memnun kaldığını da yazdı.

Karamollaoğlu: Asiltürk hem zafer hem bayram için orada

Benzer Haberler