Nuri Bilge Ceylan’ın yeni filmi Kuru Otlar Üstüne 2022’de vizyona girecek

26 Eylül 2020 Cumartesi

Nuri Bilge Ceylan’ın yeni filmi Kuru Otlar Üstüne 2022’de vizyona girecek

Nuri Bilge Ceylan’ın yeni filmi Kuru Otlar Üstüne’ye ilişkin detaylar ortaya çıktı. Cannes Film Festivali’nde prömiyer yapması beklenen film 2022’de seyirciyle buluşacak.

“Kuru Otlar Üstüne” isimli film hakkındaki Cineuropa tarafından yapılan haberle paylaşıldı.

Habere göre, Arte France Cinéma seçim komitesi, dört projenin ortak yapımını ve ön alımını yapmayı tercih etti. Bunlardan en önemlisi de Fransızca “Les Herbes seches” olarak anıla Kuru Otlar Üstüne filmi. Önümüzdeki yıl Türkiye’de çekilecek ve başrollerinde Deniz Celiloğlu, Merve Dizdar ve Musab Ekici’nin yer aldığı film, İstanbul’a tayin olma umuduyla Anadolu’nun ücra bir köyünde zorunlu hizmetini tamamlayan genç ve bekar bir öğretmen olan Samet’i konu alacak. Umduğu görevlendirmeyi alamayınca, batmış göründüğü acımasız hayatından kurtulma umutları da iyice azalacak. Fakat, kendisi gibi bir öğretmen olan Nuray’la karşılaşması, karanlık düşüncelerinin ve endişelerinin üstesinden gelmesini sağlayabilir…

Filmin yapımında Memento Films Production, NBC Film, Komplizen ve ATMO yer alıyor.

Ceylan, son olarak 2018 yılında Ahlat Ağacı filmiyle karşımıza çıkmıştı. Filmin 2022 yılında gösterimde olacağı da bildirildi ve her zamanki gibi, mayıs ayında Cannes Film Festivali’nde prömiyer yapması bekleniyor.

Benzer Haberler