Numan Kurtulmuş: İnsanlar AK Parti’yi eleştiriyor, kızıyor ama insan sevdiğine kızar

24 Ocak 2022 Pazartesi

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CNN Türk’te yayınlanan gazeteci Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Kurtulmuş, “İnsanlar AK Parti’yi eleştiriyor, kızıyor ama insan sevdiğine kızar” dedi.

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu ‘Tarafsız Bölge’ programına katıldı.

Gazeteci Sedef Kabaş’ın Uğur Dündar’ın sunduğu Demokrasi Arenası programında ‘cumhurbaşkanına hakaret’ iddiasıyla tutuklanması ile ilgili konuşan Numan Kurtulmuş, “Eleştiri değil, millete saygısızlık” ifadelerini kullandı.

Kurtulmuş’un konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

“Çok ağır bir hakaret. Asla dile getirilmemesi gereken bir husus. Tabi Cumhurbaşkanının şahsı dışında ona oy veren insanlara da hakaret etmiş oluyorsunuz. Bu ülkenin Cumhurbaşkanına ağır bir benzetmeyle hakaret etmiş oluyorsunuz. Milli değerlere saygısızlıktır. Bunun ifade, düşünce özgürlüğüyle alakası yoktur. Kabul edilemez. Hiçbir demokraside bu eleştiri sınırları içinde görülemez. Kendi şahsı bakımından mizansen. İnsanlar açık ve şeffaf bir şekilde takip ediyor. ‘Dilimden kaçtı’ denebilecek bir şey değil. Bunun karşılığı olacaktır. Suç Cumhurbaşkanına hakaret olduğu için istenen ceza üst sınırdır, bu kadar açık bir saldırıyı planlayan, ondan sonraki adımlarıyla mizansen şekilde ortaya koyan birinin bunun suçunun ne olduğunu bizim kadar iyi biliyordur.”

Kurtulmuş, 2023’te yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili “İnşallah Cumhurbaşkanımız birinci turda seçimi alacaktır” dedi.

AKP Genel Başkanvekili Kurtulmuş ayrıca, Muhalefet, Erdoğan gitsin de nasıl giderse gitsin diyor dedi ve ekledi “İnsanlar AK Parti’yi eleştiriyor, kızıyor ama insan sevdiğine kızar”

RTÜK’ten TELE1’e ceza yağdı! Hedef basın özgürlüğü

Benzer Haberler