Nebati’nin yerine gelecek iddialarına Mehmet Şimşek cephesinden yanıt

23 Mart 2022 Çarşamba

Gazeteci Erdal Sağlam Ankara kulislerinde Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin görevden alınacağını, yerine Mehmet Şimşek’in geleceğini iddia etti. Mehmet Şimşek cephesi iddiaları yalanladı.

Cumhuriyet yazarı Erdal Sağlam katıldığı bir canlı yayında Ankara kulislerinde konuşulan çarpıcı bir bilgiyi paylaştı. Sağlam, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin görevden alınacağının konuşulduğunu söyledi.

Vatandaşın yiyemediği etler Nebati’nin sofrasında

Yurt Gazetesi’nin aktardığına göre, Bakan Nebati’de bir telaş olduğunu, hesapların da bunu gösterdiğini söyleyen Sağlam, “Zaten Bakan Nebati’nin her gün ortalığa çıkıp konuşması hayra alamet değildi zaten. Bu tür söylentilerle de birleşince olmaz değil yani.” dedi.

İŞTE KULİSLERDE KONUŞULAN İSİM

Sağlam, Bakan Nebati’nin yerine Mehmet Şimşek’in gelmesi ile bir politika değişikliğinin yaşanıp yaşanmayacağını bilmediğini söyledi. Şimşek ile Bakan Nebati’yi karşılaştıran Sağlam, “Mehmet Şimlek’in kredibilitesi Nureddin Nebati ile kıyaslanmaz. Piyasalar tarafından sevilen birisidir.” dedi.

”NEBATİ’NİN YERİNE ŞİMŞEK”

Sağlam, Şimşek’ten övgülerle bahsederek daha önce yaptığı işleri anlattı.

İşte Sağlam’ın o açıklamaları:

İki gündür bir haber dolaşıyor. Nebati’nin gidip Mehmet Şimşek’in geleceği konuşuluyor. Şimşek istemiyor ancak zorluyorlar. Nebati’nin her gün çıkıp konuşması hayra alamet değil. Şimşek gelirse politika değişikliği olacak mı? Göreceğiz. Şimşek’in kredibilitesi çok yüksek. DÜnya piyasasında saygınlığı olan ve tanınan biri.

ŞİMŞEK CEPHESİNDEN YANIT

Mehmet Şimşek cephesinden iddialara yanıt geldi. Odatv’de yer alan habere göre; Mehmet Şimşek’e yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre Mehmet Şimşek’in gündeminde böyle bir konu yer almıyor. Şimşek’in Doha, Londra, New York ve Paris merkezli uluslararası fon ve yatırım bankalarını yönetmekte olup siyasete yoğun programında dolayı da uzak durduğu ifade edilirken ortaya atılan tüm iddiaların sadece bir dedikodudan ibaret olduğu belirtildi.

Erkan Baş: Nebati’nin kotası doldu gitsin yenisi gelsin

Benzer Haberler