Nebati’nin kardeşi şirketi büyüttü! 11 yeni şube açtı

14 Nisan 2022 Perşembe

Nebati’nin kardeşi şirketi büyüttü! 11 yeni şube açtı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin kardeşi Seyidullah Nebati’ye ait giyim şirketi, İstanbul Havalimanı’nda da şube açarak Nebati’nin bakanlığı döneminde açtığı şube sayısını 11’e yükseltmiş oldu.

Ekonomiye yönelik ilginç çıkışlarına, “Faiz ve kur odağında sıkışan Türkiye ekonomisini kurtardık” değerlendirmesini ekleyen Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin kardeşine ait şirket, mağaza sayılarına yenilerini ekledi.

Ticari Sicil kayıtlarına göre, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin kardeşi Seyidullah Nebati’ye ait BG Store Mağazacılık isimli şirket, 29 Mart’ta İstanbul Beylikdüzü’nde bulunan lüks bir alışveriş merkezinde bir şube daha açtı. Şirket, AVM’deki şubenin açılışından yalnızca dokuz gün sonra İstanbul Havalimanı’na da girdi.

KRİZ NEBATİ’NİN KARDEŞİNE ETKİ ETMEDİ

Resmi kayıtlara göre, havalimanında şube açılmasına yönelik 6 Nisan’da Yönetim Kurulu kararı alan şirket, havalimanındaki mağazasını resmi olarak 7 Nisan’da açtı.  Böylece Ocak ve şubat aylarında toplam 1894 şirket kapanırken Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin kardeşine ait giyim şirketi, 2022’nin ilk çeyreğinde beş yeni mağaza daha açmış oldu.

BAKANLIK KOLTUĞUNDAN SONRA 11 YENİ ŞUBE

Bakanlığından önce iş insanı unvanıyla verdiği bir röportajda, “Kriz olmasaydı büyüyemezdik” diyen Nebati’nin aile şirketine bağlı BGStore Mağazacılık’ın, Nureddin Nebati’nin bakanlık görevine getirildiği 29 Aralık 2021 ile 13 Nisan 2022 tarihleri arasında açtığı şube sayısı 11’e ulaştı. Şirket bu dönemde, İstanbul Başakşehir’de yer alan bir şubesini ise kapattı.

YÜKSEK FİYATLI LÜKS MAĞAZA

BG Store’un Rusya, Azerbaycan, Suudi Arabistan, Gürcistan, İngiltere, Dubai ve Kuzey Irak’ta olmak üzere yurtdışında da toplam 13 şubesi bulunuyor. Çocuklara yönelik kıyafetlerin satıldığı BG Store’da tişörtler ortalama 230 TL, ceketler 600 TL, montlar 800 TL, elbiseler 700 TL, kazaklar ise 920 TL’ye satılıyor.

Erkan Baş’tan Bakan Nebati’ye: Valla biz sizi aralıkta görecek miyiz onu merak ediyoruz

Benzer Haberler