Mustafa Destici: AYM bu işi daha fazla uzatmamalı

27 Nisan 2022 Çarşamba

Mustafa Destici: AYM bu işi daha fazla uzatmamalı

HDP’ye yönelik kapatma davasıyla ilgili konuşan BBP lideri Destici “Anayasa açık ve net” dedi, “AYM bu işi daha fazla uzatmamalı” ifadesini kullandı.

Büyük Birlik Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Destici, Pençe-Kilit Operasyonu’nu dikkatle izleyip desteklediklerini belirterek, “terörün kaynağında yok edilmesi ve mücadelenin devam etmesi gerektiğini” söyledi.

“Şehitlerin ve on binlerce vatandaşın katili olan terör örgütüne sırtlarını dayadıklarını söyleyen kişilerin, Meclis’te oturmaya devam ettiğini” belirten Destici, “Buna artık bir çözüm bulunması gerekiyor ve AYM bu iş artık daha fazla uzatmamalı. Anayasamızın ilgili maddelerinde çok açık ve net bir şekilde, herhangi bir siyasi partinin terör örgütleriyle iltisaklı olamayacağı, onun sözcülüğünü yapamayacağı hatta terör eylemlerini kınamadığı takdirde kapatılacağı hükmü çok açıkken hala neyi beklediğini buradan sormak istiyorum” diye konuştu.

‘MECLİS, BU 2 HAİNİ YARGIYA GÖNDERMELİ’

HDP’nin sadece PKK’yı desteklemediğini aynı zamanda Hınçak, Taşnak ve Asala’yı da Meclis’e taşıdığını iddia eden Destici, “Ermeni soykırım iddialarını Meclis’in gündemine taşıma hatta kanun teklifi verme hadsizliğine kadar gidebiliyorlar ve yine CHP içinden bir milletvekili buna eşlik ediyor. Elbette hukuk bu ikisiyle ilgili gereğini yapacaktır. Meclis de fezlekeler geldiğinde hiç bekletmeden dokunulmazlıklarını kaldırmalı ve bu 2 haini yargıya göndermeli” dedi.

‘KILIÇDAROĞLU’NUN 6’LI MASAYA BİR SİTEMİ VAR’

Toplantının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan BBP lideri Destici, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün grup toplantısında yaptığı konuşmasının hatırlatılması üzerine “Kemal bey son dönemlerde aşırı popülist bir politika izliyor. CHP içindeki tartışmalar dışa taşıyor. CHP içinde ciddi bir rahatsızlık var. Kemal beyin hem partisine hem de 6’lı masaya bir sitemi var” açıklamasında bulundu.

Benzer Haberler