Musa Orhan’ın avukatından Farah Zeynep Abdullah hakkında suç duyurusu

5 Ekim 2021 Salı

İpek Er’e cinsel saldırıdan yargılanan Musa Orhan için bu kez de oyuncu Farah Zeynep Abdullah hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Abdullah, Ezgi Mola’ya destek vermişti.

Batman’ın Beşiri ilçesinde İpek Er’e cinsel saldırıda bulunarak ölümüne neden olduğu belirtilen ve yargılamasına devam edilen eski uzman çavuş Musa Orhan, avukatı aracılığıyla bu kez de oyuncu Ezgi Mola’ya destek veren Farah Zeynep Abdullah hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ankara 31’inci Asliye Ceza Mahkemesi, Ezgi Mola’ya, Musa Orhan’a yönelik, ‘tecavüzcü, şerefsiz’ şeklinde paylaşımda bulunmak suretiyle ‘onur, şeref ve saygınlığını rencide edecek şekilde somut bir fiil isnat ettiği’ gerekçesiyle, 90 günlük adli para cezası verdi. Eylemin alenen gerçekleşmesi nedeniyle artırıma gidilerek 105 güne çıkarılan ceza, ‘cezanın sanığın geleceği üzerindeki olası etkileri’ göz önünde bulundurularak 65 güne indirildi. Böylece oyuncu Ezgi Mola, 65 gün adli para cezasına (5 bin 200 TL) çarptırılırken, hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasına karar verildi.

Ezgi Mola’ya Musa Orhan’a hakaretten ceza

“MÜVEKKİLİM VE AİLESİ HAYATİ TEHLİKEYLE KARŞI KARŞIYA KALDI”

Kararın ardından, sosyal medya üzerinden Mola’ya yine destek mesajları gelirken, bunlardan biri de oyuncu Farah Zeynep Abdullah oldu. Orhan’ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş, atılan tweet üzerine bugün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na dilekçe vererek Farah Zeynep Abdulah hakkında, müvekkiline hakaret ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Akkuş, savcılığa verdiği suç duyurusu dilekçesinde müvekkili Musa Orhan’a karşı ‘ciddi bir kitle tarafından hakaret ve tehdit içerikli mesajlar iletildiğini, müvekkili ve ailesinin hayati bir tehlikeyle karşı karşıya kaldığını’ savundu.

Farah Zeynep Abdullah: Camdaki Kız’a gelmiyorum

DAHA ÖNCE DE 23 TANINMIŞ İSİM HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Musa Orhan’ın avukatı, daha önce sosyal medya üzerinden Ezgi Mola’ya destek paylaşımları yapan ve aralarında Hazal Kaya, Atilla Taş, Barış Atay, Metin Uca, Hasibe Eren, Aslı İnandık, Mahsun Kırmızgül, İlkay Akkaya, Fatma Turgut, Funda Eryiğit, Serkay Tütüncü, Sarp Akkaya, Tan Taşçı, Ayşenil Şamlıoğlu, Rahşan Gülşan, Selçuk Balcı, Aynur Aydın, Ayşe Arman, Engin Öztürk, Gülenay Kalkan, İbrahim Selim, Melek Mosso ve Gökhan Özoğuz’un olduğu 23 isim hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Batman’ın Beşiri ilçesinde uzman çavuş Musa Orhan’ın tecavüzüne uğradıktan sonra 16 Temmuz’da intihara sürüklenen 18 yaşındaki İpek Er, 18 Ağustos 2020’de vefat etti. Kamuoyundaki yoğun tepkiler sonucu “Nitelikli cinsel saldırı” suçundan 19 Ağustos’ta tutuklanan Musa Orhan, 25 Ağustos’ta tahliye edildi. Orhan’ın yargılanmasına Siirt 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam ediliyor.