Müjdat Gezen Belgeseli’nin ilk gösterimi İzmir’de yapıldı

Yayın tarihi: 4 Kasım 2021 Perşembe 1:39 pm - Güncelleme: 4 Kasım 2021 Perşembe 1:39 pm

Sahnelerde 61. yılını dolduran Müjdat Gezen’in hayatı belgesel oldu. Yönetmenliğini ve senaristliğini Sözcü yazarı Gökmen Ulu’nun yaptığı belgeselin ilk gösterimi de muhteşem bir gala ile İzmir’de gerçekleştirildi.

Ahmed Adnan Saygun Kültür Merkezi’ni dolduran konuklar, görkemli gecede 95 dakikalık belgeseli büyük bir ilgiyle izledi.

Müjdat Gezen’i; ailesi, arkadaşları, dostları ve öğrencileri anlattı. Anlatıcılar arasında, aile bireyleri ve çocukluk arkadaşlarının yanı sıra, şu ünlüler yer aldı (Alfabetik sırayla): Alper Kul, Barış Dinçel(Savaş Dinçel’in oğlu), Cem Yılmaz, Av.Celal Ülgen, Cüneyt Arkın, Çağlar Çorumlu, Demet Akbağ, Dolunay Soysert, Erkan Can, Prof.Dr.Emre Kongar, Erol Evgin, Ezgi Mola, Gonca Vuslateri, Günay Karacaoğlu, İlker Ayrık, 26.Gen.Kur.Bşk. Em.Org.İlker Başbuğ, Kandemir Konduk, Kıvanç Tiner, Mustafa Alabora, Perran Kutman, Şebnem Bozoklu, Şevket Çoruh, Yönetmen Temel Gürsu, Türkan Şoray, Türker İnanoğlu, Orhan Aydın, Özden İnönü Toker, Uğur Dündar, Yasemin Yalçın, Zülfü Livaneli.”
(Fotoğraflar: Esat Erçetingöz)