Muhterem Nur’un açıklamasına yanıt geldi: İstenirse telefon kayıtların da mevcuttur

12 Ocak 2019 Cumartesi

Muhterem Nur’un açıklamasına yanıt geldi: İstenirse telefon kayıtların da mevcuttur

Tüm Şehit Çocukları Yardımlaşma Derneği ve Engelli Bireyler Yararına Engelsiz Sigorta için gerçekleştirilen gecede açık artırmada satılan yüzük ve gömleğin Muhterem Nur ve avukatı tarafından “sahte” olduğu iddialarına ilişkin yazılı açıklama yapan vakıf, yüzüğün bir mücevherat firması tarafından açık arttırmada satılması için vakfa bağışlandığı duyurdu:

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Gecede yapılan açıklama ve ekranda gösterilen görselde, yüzüğün Mina mücevherata ait olduğu belirtilmiş olup gecenin 6 kamerayla çekilmiş olması nedeniyle kayıtları da mevcuttur. Gömlek ise Müslüm filminin yapımcısı Mustafa Uslu tarafından vakfımıza, filmde Müslüm karakterinde olan Timuçin Esen’in giydiği gömlek olarak bağışlanmış ve açık arttırmada bu şekilde yapılmıştır. Bunun da kayıtları mevcuttur. Ayrıca vakıf koordinatörümüz Aylin Arasıl Sayın Muhterem Nur’u aramış ve ‘gerçekten merhumun bir kıyafetini açık arttırma yapalım’ demiş, Muhterem Hanım da tüm eşyalarını müzeye bağışladığını söylemiştir. Bu da istenirse telefon kayıtların da mevcuttur.”

Engelsiz Yaşam Vakfı Koordinatörü Aylin Arasıl da geliri Şehit Çocukları Derneği yararına kullanılmak üzere bir kaç yıldır yaptıkları açık arttırma için Müslüm Gürses’in bir eşyası veya kıyafetinin vakfa bağışlanması amacıyla talepte bulunduklarını kaydetti.

Arasıl, yapım şirketine bizzat gittiğini dile getirerek, “PR sorumlusu Arzu Mildan’la birlikte Muhterem Nur’u aradık. Kendisi Müslüm Bey’in tüm eşyalarının müzeye bağışlandığını, dolapta güneş gözlüklerinin olduğunu, istersek verebileceğini söyledi. İstemedik, teşekkür ettik. Bunun üzerine yapım şirketi film için özel tasarlanmış kostümlerden bir gömlek verdi, açık arttırmada gömleği gecede ödül alan sanatçılarımızdan Demet Akalın filmde kullanılan kostüm olduğunu bilerek satın aldı.” değerlendirmesini yaptı.

Arasıl, “Bu açıklama sonrası merhuma saygımızdan yasal haklarımız gizli kalmak kaydıyla Sayın Muhterem Nur’a karşı dava açmayacağız ama istendiği taktirde mahkemeye tüm açıklamaları delilleriyle birlikte sunacağız.” ifadelerini kullandı.

Muhterem Nur, yüzük ve gömleğin “sahte” olduğunu belirterek, Müslüm filminin yapımcısı Mustafa Uslu ve vakıf hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

MUHTEREM NUR SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUŞTU

Merhum sanatçı Müslüm Gürses’in eşi Muhterem Nur Akbaş, Engelsiz Yaşam Vafkı’nın ödül töreninde eşi Müslüm Gürses’e ait olduğu iddia edilen gömlek ve yüzüğün açık artırma ile satıldığını, imitasyon olan bu malzemelerin satışıyla hem kamuoyunun hem de kendisinin aldatıldığını belirterek, suç duyurusunda bulundu.

Avukatı Bahar Can Milli ile birlikte İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gelerek suç duyurusunda bulunan Muhterem Nur Akbaş dilekçesinde, Engelsiz Yaşam Vakfı’nın 8 Ocak 2019’da bir otelde düzenlenen töreninde Müslüm Gürses’e ait olduğu iddia edilen gömlek ve yüzüğün açık artırmayla satışa çıkarıldığını, hem kamuoyunun hem de kendisinin aldatıldığını öne sürdü.

Açık artırmayla satılan yüzüğün sahte olduğunu iddia eden Akbaş, gerçek yüzüğün şu anda kendi parmağında bulunduğunu ve yaşamının sonuna kadar da çıkarmayacağını kaydetti.

Akbaş, Müslüm Gürses’in bütün gömleklerinin de Şanlıurfa’daki müzede yer aldığını bildirdi.

Akbaş, söz konusu etkinlikte satılan ürünlerin sahte olduğunu öne sürerek, Engelsiz Yaşam Vakfı ve “Müslüm filminin yapımcısı Mustafa Uslu’nun “nitelikli dolandırıcılık” suçundan cezalandırılmasını istedi.

‘EŞİMİ KULLANIYORLAR’

Muhterem Nur Akbaş, suç duyurusu ve ifade işleminin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Gazetecilere parmağındaki yüzüğü gösteren Nur, eşinin imitasyon gömleği ve yüzüğünün gerçekmiş gibi açık arttırmayla satılıp bağışta bulunulduğunu öne sürdü.

Akbaş, “Böyle bir şeyden çok zedeleniyorum. Bizi parçalıyorlar. Sözleşmede böyle bir madde olmadığı halde, bana danışmadan onayımı almadan bu tür bir işe başvurmuşlar. Onları suçlu buluyorum bu nedenle. Filmden oldukça büyük bir para kazandılar. O paranın içinden bağışta bulunsalar çok makbule geçerdi. Kırıntı parayla 10 bin liraya 20 bin liraya yüzük, gömlek satılacak. Herkes bunu yapabilir ama milyonlar kazanan bir insan bunu yaparsa benim için çok üzücü. Eşimin ismini böyle paramparça ediyorlar, eşimi kullanıyorlar. Artık yeter.” diye konuştu.

Benzer Haberler