Muhittin Böcek’in koltuğuna oturan Anıl’dan çocuklara ücretsiz yemek hizmeti talimatı

Yayın tarihi: 23 Nisan 2024 Salı 2:53 pm - Güncelleme: 23 Nisan 2024 Salı 2:53 pm

Haber: Ceren Ural

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in 23 Nisan’da koltuğuna oturan ilkokul öğrencisi Anıl Kılınçkaya okullarda ihtiyacı olan çocuklara ücretsiz yemek hizmeti istedi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda koltuğunu ilkokul dördüncü sınıfa giden Anıl Kılınçkaya’ya bıraktı. Belediye başkanı koltuğuna oturan Kılınçkaya, okullarda ihtiyacı olan çocuklara ücretsiz yemek hizmeti vereceğini söyledi. Ücretsiz yemekleri ev kadınlarına yaptıracağını belirten Kılınçkaya, onlara da iş imkanı sağlayacağını ifade etti.

Kılınçkaya, “Mustafa Kemal Atatürk gibi ileri görüşlü, ülkesine faydalı ve çocukları çok seven bir başkan olarak görevimi yürütmek istiyorum. Belediye Başkanı olarak öncelikle sokaklara çöp atılmasını engelleyen bir takip sistemi kurmak istiyorum. Çocukların güven içinde oynayabileceği yeşil alan parkları çoğaltacağız. Parkların yanına tarım bahçeleri yaparak, her çocuğun sebze meyve yetiştirmesine olanak sağlamak istiyorum. Okullarda ihtiyacı olan çocuklara ücretsiz yemek hizmeti vereceğim. Bu yemekleri de ev kadınlarına yaptırarak, onlara da iş imkanı sağlayacağım. Halk Ekmek fabrikalarının çoğaltılmasını sağlayacağım. Görevi bana devreden Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.

‘EN BÜYÜK BAYRAMI YAŞIYORUZ’

Çok önemli ve gurur dolu bir gün yaşadıklarını vurgulayan Böcek, “Cumhuriyetimizin de kurulmasına vesile olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 104’üncü yıl dönümünde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü kahraman gazileri ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Dünyada çocuklara armağan edilen en büyük bayramı yaşıyoruz. Bu kutsal görevi Anıl Kılınçkaya’ya devretmekten büyük mutluluk duydum. Atamızın ‘Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet’i biz kurduk, O’nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz’ diye işaret ettiği günler bu yaşlardan başlıyor. Anıl Başkan’ımızın yapacağı çalışmalar da çevre var, kadınlara destek var, çocuklar var.” ifadelerini kullanıyorum.

Ekrem İmamoğlu 23 Nisan’da minikleri ağırladı, koltuğunu devretti

Mansur Yavaş’ın koltuğuna otizmli Muhammed oturdu: Teşekkür ederim Mansur dede

Kaynak: HABER MERKEZİ