Muharrem Sarıkaya’dan tokat yiyen muhabirden flaş karar

17 Şubat 2022 Perşembe

Habertürk’teki Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile yaptığı yayın sırasında İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabiri Ahmet Demir’e attığı tokatla gündem olan Muharrem Sarıkaya’nın Demir’le uzlaşma yoluna gittiği, konuya ilişkin dava açılmayacağı öğrenildi.

AKP’li Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin’in konuk olduğu canlı yayında yayına gelerek ses sorununu çözmeye çalışan İHA muhabiri Ahmet Demir’e tokat atan Muharrem Sarıkaya 14 Şubatta yayınlanan “İkinci Şans” isimli yazısı ile Haberürk’e geri dönmüştü.

Muharrem Sarıkaya ile ilgili yeni gelişme

Muharrem Sarıkaya yazısında, “Vicdanen ve etik açıdan, kusurlu bir davranışın sahibi olarak yapılması gerekenleri yaptım. Belirli bir süre de yazılarıma ara verdim…” demiş ve sözlerine “İkinci şansın üçüncüsü olmadığını da biliyorum. Bu bilinçle tekrar merhaba diyorum…” şeklinde devam etmişti.

TOKAT ATTIĞI MUHABİRLE ANLAŞTI

Muharrem Sarıkaya’nın bu hamlesinin ardından Ahmet Demir cephesinde yeni bir gelişme yaşandı.

MedyaRadar’ın edindiği bilgiye göre Muharrem Sarıkaya ve Ahmet Demir arasındaki dava başlamadan bitti ve iki isim uzlaşma yoluna gitti. Muhabir Ahmet Demir ile İhlas Holding, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak Sarıkaya’nın attığı tokada karşılık olarak maddi ve manevi tazminat davası açtı. Ancak dava açılmadan önce uzlaşmacı iki tarafı bir araya getirdi.

Gazeteci Sarıkaya, en üst sınırdan 50 bin liralık tazminatı ödemeyi kabul etti. Sarıkaya’nın tazminatı ödemeyi kabullenmesinin ardından dava, açılmadan sonuçlanmış oldu.

Demir, uzlaşmanın detaylarına dair ise bir açıklama yapmadı.

DAVA AÇACAĞIM DEMİŞTİ

Demir, yaşanan olay sonrasında dava açacağını söylemiş ve yaşananları şu şekilde anlatmıştı:
“Çok zoruma gitti bir şey yapamamak ve karşındaki insanın bir şey yapmaması” diyerek anlatmış ve ardından da “Benden özür dilemeye çalıştı. Müdürüm ısrarla kabul etmemi istedi ve ben de yaşına hürmeten kabul ettim ancak avukatımla görüştüm. Rencide olduğum için hukuki süreci başlatacağım. Salı günü dava açacağım”

Muharrem Sarıkaya’ya tepkiler çığ gibi büyüyor! “Sonuçları ağır olur”

Benzer Haberler