Müge Anlı’dan Şaban Vatan ve Yurt Gazetesi’ne dava

27 Kasım 2019 Çarşamba

Televizyoncu Müge Anlı adına, Rabia Naz Vatan cinayetini araştırmak için Eynesil’e geldiğini anlatan baba Şaban Vatan’a ve Vatan’ın söyleşisini yayınlayan Yurt Gazetesi’ne tazminat davası açıldı.

Rabia Naz soruşturmasında şoke eden gelişme… Müge Anlı tüm gerçekleri biliyor mu?

Giresun’un Eynesil ilçesindeki şüpheli ölümü aylardır gündemde olan Rabia Naz Vatan’ın babası Şaban Vatan’a 1 liralık manevi tazminat davası açıldı. Kızının ölümünde gizlenen bilgilerin ve korunan kişilerin olduğunu dile getiren Şaban Vatan’ın, program sunucusu Müge Anlı’nın ekibinin cinayeti araştırmak için Eynesil’e geldiğini iddia etmesi üzerine Turkuvaz Medya Grubu, Vatan’a dava açtı.

ATV’nin en üstünden telefon geldi

Şaban Vatan, Yurt Gazetesi’ne verdiği söyleşide, ATV’de program yapan Anlı ve ekibinin kendisine, “Şaban Ağabey, biz bu olayı çözdük” dediğini söylemişti. Vatan, “Sonra bir telefon geldi. Görüştüğüm kişinin yüzü asıktı, ne olduysa apar topar geri döndüler. Müge Anlı bana, biz baskıya maruz kaldık. ATV’nin en üstünden telefon geldi, binlerce kişinin tepkisi olduğu halde bir şey yapamıyoruz açıklaması yaptı” ifadelerini kullanmıştı.

Turkuvaz Medya Grubu böyle bir görüşmenin olmadığını öne sürerek Yurt Gazetesi’ne yönelik ‘ATV için 25 bin, Müge Anlı için 25 bin’ olmak üzere toplam 50 bin lira manevi tazminat talebinde bulundu. Ayrıca Anlı adına Şaban Vatan için de 1 liralık manevi tazminat davası açıldı.

Benzer Haberler