Montella sessizliğini bozdu: Arda uzun süre oynayabilecek durumda değil

Yayın tarihi: 25 Haziran 2024 Salı 7:53 pm - Güncelleme: 25 Haziran 2024 Salı 10:11 pm

EURO 2024’te heyecan devam ediyor. A Milli Takım Teknik Direktörü Montella, Arda Güler hakkında açıklamalarda bulundu.

EURO 2024 F Grubu’nda gerçekleşecek olan Türkiye-Çekya maçı 26 Haziran TSİ 22.00’da yapılacak. Gürcistan’ı 3-1 yenip Portekiz’e 3-0 mağlup olan A Millilerin, gruptan çıkabilmek için son fırsatı Çekya karşılaşması olacak. Maç öncesi açıklamalarda bulunan teknik direktör Montella, takımın durumunu değerlendirdi.

“DİKKATİMİZİN DAĞILMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ”

Yapılacak maçlara odaklanılmasını ve milli takımın şu ana kadar ortaya koyduğu performansı hakkında konuşan Montella, şu ifadeleri kullandı:

“Oyuncuların benim düşüncelerimi benimsemesini istiyorum. Takımda 12-13 senedir olan oyuncuların, en iyi takım olduğunu söylüyor. Adil olmayan eleştirileri var. Biz tek vücut olduk, dikkatimizin dağılmasına izin vermeyeceğiz. Başka sonuçlara bel bağlamış değiliz. Tüm kırdığımız rekorları tekrar hatırlarmak istemiyorum. Oyuncularımızı destekleme zamanı. 30 yılı aşkın süredir baskı altındayım, işimizin bir parçası. Başarı elde etmek için çabalıyoruz. Amacımız gruptan çıkmak. Yarın önemli bir fırsatımız var. Pozitif durumdayız. Gerçek taraftarımız bizimle olacaktır ve ilk düdükten itibaren bizi destekleyecektir. Eleştirenlere söylemek istediğim başka milli takım yok. Bu oyuncular son zamanlarda yüzümüzü güldürdü. Çocukların bu desteğe ihtiyacı var.”

“ARDA GÜLER MESELESİNİ AYDINLIĞA KAVUŞTURALIM”

Arda Güler’in durumu hakkında konuşan teknik adam, şunları söyledi:

“Arda Güler meselesini aydınlığa kavuşturalım. Arda uzun süre alabilecek durumda değil. Bir önceki maça çıktı ona ben karar vermedim, doktorlar karar verdi. Ertesi gün ve malum video internette ortaya çıktı. Arda belli bir süreden sonra depara çıkamayacağını doktorlarla tespit ettik. Dolayısıyla Arda belli bir egzersiz seviyesinin üstüne çıkamayacaktı. Arda 2 gündür antrenmana çıkıyor. Arda son maçta ilk 11’de çıkmadı ve olanları görüyorsunuz. Bizim 3 tane harika kalecimiz var ama birini seçtiğimizde diğerleri üzülecek. Ama bu tatlı bir problem tabi. 3 tane bizim için garanti olan kalecimiz var.”

 

Kaynak: NTV Spor