Milli Beka Hareketi’nden Sezen Aksu’nun evinin önünde gece yarısı protestosu

Yayın tarihi: 18 Ocak 2022 Salı 12:14 am - Güncelleme: 18 Ocak 2022 Salı 12:20 am

Sezen Aksu‘nun gündem olan ve yargıya da taşınan ‘Şahane Bir Şey Yaşamak’ adlı şarkısı için Beykoz’da toplanan Milli Beka Hareketi üyeleri Aksu’nun şarkı sözlerini protesto etti. Yaklaşık 20 kişilik grup basın açıklaması yaptıktan sonra ayrıldı.

Sezen Aksu’nu Beykoz Kanlıca’daki evinin önünde toplanan yaklaşık 20 kişilik grup, şarkısında geçen bazı sözlerinden dolayı sanatçıyı protesto etmek istedi. Trafiğin olumsuz etkileneceği gerekçesiyle güvenlik önlemi alan polis ekipleri evin önündeki grubu uzaklaştırdı. Bunun üzerine yakındaki Kanlıca Meydanı’nda saat 20.30’da toplanan grup, Sezen Aksu’yu protesto edip, basın açıklaması yaptı. Kanlıca Meydanı’nda gerçekleşen açıklamada sanatçının şarkısında bulunan bazı sözler protesto edildi. Polis ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Açıklama sonrası grup sorunsuz şekilde dağıldı.

Ali Babacan’dan Sezen Aksu’ya destek

Açıklamada bulunan Milli Beka Hareketi Başkanı Murat Şahin toplanma sebeplerini belirterek, “Bugün burada toplanmamızın sebebi, Sezen Aksu’nun yazmış olduğu bir şarkının içinde geçen ‘Selam söyleyin o cahil Adem ile Havva’ya’ sözlerine tepki vermek. İnsanlığın atası olan İlk Peygamber Hz. Adem Aleyhisselama ve Hz. Havva Annemiz Aleyhisselama alenen aşağılanmasına karşılık bu ‘Minik Cahile’ haddini bildirmek için burada toplanmış bulunmaktayız. Şunu özellikle ifade etmek isterim ki, biz buraya kimseyi tehdit etmeye gelmedik, biz buraya bu Milletin ve bu Ümmetin haklı sesi olmaya ve bu kalenin de İslam’ın son kalesi olduğunu dosta düşmana haykırmaya geldik” dedi.

Milli Beka Hareketi’nden Sezen Aksu ve Mustafa Sandal’a tehdit: Akşam kapısındayız!

Diyanet’ten ‘Sezen Aksu’ açıklaması