Microsoft, Edge için yeni hamleler yapıyor

2 Mayıs 2022 Pazartesi

Microsoft,  Edge için yeni hamleler yapıyor

Microsoft, sürekli olarak daha fazla kişinin Edge’i kullanmasını sağlamaya çalışan hamleler yapıyor. Bu kapsamda şirket yeni bir hamle daha yapıyor.

Microsoft bu hedefi izlediği yollardan bazılarında diğerlerinden daha az ilgi topladı. Ancak bunu yapmak için gösterdiği son çaba, yazılıma faydalı bir ekleme getirebilir. The Verge tarafından tespit edilen bir destek sayfasında şirket, web tarayıcısına Edge Secure Network adlı ücretsiz bir yerleşik VPN hizmeti eklediğini açıkladı. Şirket, aracın internet bağlantınızı şifreleyeceğini söylüyor. Verilerinizi internet servis sağlayıcınızdan korumak için bu işlevi kullanabilirsiniz. Çoğu VPN’de olduğu gibi, konumunuzu maskelemek için Edge Secure Network’ü de kullanabilirsiniz; bu, yaşadığınız veya ziyaret ettiğiniz ülkede aksi takdirde engellenebilecek hizmetlere erişmeyi mümkün kılacak.

Edge

 

Kendinizi sık sık seyahat ederken buluyorsanız, Edge Secure Network ücretli bir VPN’in yerini almayacak. Bu özellik, sizi ayda 1 GB veri kullanımıyla sınırlayacak. Hizmeti kullanmak için bir Microsoft hesabına ihtiyacınız olacağını da belirtmekte fayda var. Microsoft henüz VPN’yi test etmeye başlamadı. Ancak özellik kullanıma sunulduğunda, Edge’in üç nokta simgesi aracılığıyla etkinleştirebileceksiniz. “Güvenli Ağ” başlıklı yeni bir seçenek VPN’yi açacaktır. Taramayı bitirdiğinizde, otomatik olarak tekrar kapanacaktır. Devrimsel nitelikte bir yenilik olmasa da şirketin Edge’i daha popüler hale getirme planlarına büyük bir etkisi olabilir. Neticede şu anda tarayıcı olan en çok Chrome ilgi görüyor diyebiliriz.

Redmi Note 11S akıllı telefon inceleme

Benzer Haberler