MHP’de yine kaset depremi! İstifası istendi

28 Ekim 2021 Perşembe

MHP’de yine kaset depremi! İstifası istendi

MHP’de bir kaset depremi daha ortaya çıktı. MHP Aksaray Yeşilova Belediye Başkanı Veyis Baysal’ın sosyal medyaya düşen uygunsuz görüntüleri partide rahatsızlık yarattı. Belediye Başkanı Baysal, ortaya çıkan kaset ile ilgili kendisine komplo kurulduğunu söyledi.

Yeşilova Belediye Başkanı Veyis Baysal’ın, sosyal medya mecralarına düşen görüntülerinin ardından aynı gün içerisinde MHP Genel Merkezi partiden istifasını istedi. Anadolu Ekspres’ten Harun Atalay’ın haberine göre Genel Merkezin bu kararının, MHP Aksaray İl Başkanı Mustafa Çölkesen’in, Yeşilova Belde Belediye Başkanı Veyis Baysal’a ilettiği öne sürüldü.

Yaşar Okuyan: Neden acaba kasetin var mı deyince bu kadar hopluyorlar?

Yeşilova Belediye Başkanı Veyis Baysal, “Zamanı gelirse, istifa etmem gerekirse partimize zarar vermemek için istifa ederim. Bu benim şahsıma yapılan bir olay. Niye partim veya başkaları zor duruma düşsün” dedi.

“BAĞIMSIZ DEVAM ETSİN”

MHP’den Bahçeli’ye ‘kasetin var mı’ diye soran Yaşar Okuyan’a cevap: Ananla ya da karınla olabilir

MHP İl Başkanı Mustafa Çölkesen “Bu konuda partimiz genel merkezinin tavrı nettir” diyerek “Biz de kendisine partiden istifasını talep ettiğimizi söyledik. Bugün mesai bitimine kadar Yeşilova Belde Belediye Başkanı’nın partimizden istifa etmesini beklemekteyiz. Neticede kendisi bağımsız belediye başkanı olarak devam edebilir. Partimizden istifa etmezse parti içi tüzüğümüz gereğince kendisini disiplin kuruluna sevk edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Yayınlanan görüntüler hakkında Odatv’ye konuşan Yeşilova Belediye Başkanı Veyis Baysal, “Zamanı gelirse, istifa etmem gerekirse partimize zarar vermemek için istifa ederim. Bu benim şahsıma yapılan bir olay. Niye partim veya başkaları zor duruma düşsün” dedi.

Muhsin Yazıcıoğlu’na teslim edilen bir çuval kaset iddiası

Baysal, görüntülerin sahte olduğunu söyleyerek “Videonun nasıl sızdığını bilmiyoruz. Ama bir kumpas söz konusu burada. Sizi bir dakikada alıp başkası yerine koyuyorlar, oradaki kişi ben değilim. Bir görüntülü görüşme de değil haliyle. Tamamıyla bir kumpastı” diye konuştu.

“AYNI GÜN 700 KİŞİYE YAPILDI” İDDİASI

Yayılan görüntülerin sahte olduğunu ve kendisine yapılan bir kumpas olduğunu iddia eden Veyis Baysal, “Bu durum kimsenin başına gelmesin. Bana böyle bir şey yapıldığı gün Türkiye genelinde 700 ayrı kişiye daha yapılmış” iddiasında bulundu.

SUÇ DUYURUSU! ‘KAYNAK HOLLANDA’ İDDİASI

Olayla ilgili olarak savcılığa “Özel hayatın gizliliği ihlalinden” suç duyurusunda bulunduğunu belirten Baysal, “Suç duyurusunda bulunduk, özel hayatın gizliliğinin ihlalinden ve bize yapılanın kumpas olduğuna dair suç duyurusunda bulunduk. Fakat kimin yaptığını bilemiyoruz ki. Kimseyi zan altında bırakamayız. Ancak emniyetin verdiği bilgiye göre kaynak Hollanda” ifadelerini kullandı.

MHP yine bir kaset iddiasıyla sarsıldı. MHP Aksaray Yeşilova Belediye Başkanı Veyis Baysal’ın ortaya çıkan kaset nedeniyle istifası istendi.

Benzer Haberler