Yaşar Okuyan: Neden acaba kasetin var mı deyince bu kadar hopluyorlar?

9 Eylül 2019 Pazartesi

Yaşar Okuyan: Neden acaba kasetin var mı deyince bu kadar hopluyorlar?

Eski Devlet Bakanı Yaşar Okuyan ve MHP’liler arasındaki Bahçeli’ye yönelik ‘kasetin var mı?’ tartışması mahkemeye taşınıyor. Okuyan’ın bu sözlerine MHP cephesinden gelen bel altı yanıt için suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı CHP’li Yaşar Okuyan’ın MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye yönelik sözlerine MHP’den tepki çeken bel altı yanıt geldi. Yaşar Okuyan, MHP’li Vahapoğlu’nun bel altı ifadelerine yanıt verdi. Halkweb’e konuşan Okuyan, ‘en geç salı günü’ Vahapoğlu hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyleyerek “Avukat arkadaşlarıma talimat verdim. Hem ceza davası hem de tazminat davası açılacak” dedi.  Okuyan, “Vahapoğlu’nun hakaretlerine “Ana avrat bilmem ne falan… Bu ülkücü olduğunu ifade edenlerin ülkücülükle değil başka işlerle meşgul oldukları anlamına geliyor. Neden acaba kasetin var mı deyince bu kadar hopluyorlar?” diye sordu.

 

Eski bakandan Bahçeli’ye ‘Kasetin var mı?’ sorusu

 

Ne olmuştu? Bahçeli’ye neden ‘Kasetin var mı’ diye sormuştu?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Ekrem İmamoğlu ile ilgili “Seçildiğinden beri skandalların göbeğindedir” sözlerinin başlık haline getirildiği bir haberi sosyal medya hesabından alıntılayan Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı CHP’li Yaşar Okuyan, Bahçeli’ye yönelik “Kasetin var mı?” diye sormuştu.

Okuyan’ın bu sözlerine MHP cephesinden gelen bel altı yanıt ise sosyal medyada tepki topladı. MHP Genel Başkan Yardımcısı ve MHP Bursa Milletvekili Hidayet Vahapoğlu, Twitter hesabından verdiği yanıtta Yaşar Okuyan’a “Müptezel Yaşar” diye seslenirken “Eğer bir kaset varsa ya ananla ya da karınla olabilir, onu onlara sor…” ifadelerini kullandı.

Suç duyurusunda bulunacak

 

Yaşar Okuyan, MHP’li Vahapoğlu’nun hakaretine yanıt verdi. Halkweb’e konuşan okuyan, Een geç salı günü Vahapoğlu hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyleyerek “Avukat arkadaşlarıma talimat verdim. Hem ceza davası hem de tazminat davası açılacak” dedi.

 

MHP’den Bahçeli’ye ‘kasetin var mı’ diye soran Yaşar Okuyan’a cevap: Ananla ya da karınla olabilir

 

“Bir sene içinde 50 kere sordum. Salı akşamı bir kere daha soracağım”

Okuyan, Vahapoğlu’nun hakaretlerine “Ana avrat bilmem ne falan… Bu ülkücü olduğunu ifade edenlerin ülkücülükle değil başka işlerle meşgul oldukları anlamına geliyor. Neden acaba kasetin var mı deyince bu kadar hopluyorlar? Esas soru o. Yahu soru soruyorum size diyorum ki mesela cebinde para var mı? Bu kadar ana avrat söver misiniz? Devlet Bahçeli’ye kasetin var mı diye ben bir kere sormadım ki… Bir sene içinde 50 kere sordum. Salı akşamı bir kere daha soracağım. Senin bir kasetin var mı?” sözleriyle yanıt verdi.

Kadın Meclislerinden tepki geldi

Kadın Meclisleri de söz konusu paylaşıma tepki gösterdi. Twitter üzerinden açıklama yapan Kadın Meclisleri, Hidayet Vahapoğlu’na paylaşımı kaldırma çağrısında bulunarak, “Sözde milletvekili ve MHP başkan yardımcısı olan @Hvahapoglu kadın düşmanı bu paylaşımını derhal kaldırsın. Siyasette cinsiyetçi söylemlerinize asla izin vermeyeceğiz. Oy istediğiniz kadınların haklarını savunmayı zorla da olsa öğreneceksiniz.” dedi.

 

Benzer Haberler